صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

/بندرعباس شهری برای همه/

بهره‌برداری از نخستین زیرگذر شهر بندرعباس

 دقایقی قبل، نخستین زیرگذر شهر بندرعباس به عنوان یک پروژه اثیرگذار در بخش حمل و نقل و ترافیک شهر، در آیینی با حضور استاندار هرمزگان و جمعی دیگر از مسئولان استانی و شهری مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده در این مراسم با بیان اینکه شهرداری بندرعباس در این دوره مدیریتی به دنبال ایجاد زیرساخت‌های حمل و نقلی و تحول در حوزه ترافیک است، اظهار کرد: تقاطع غیرهم سطح ابوموسی یکی از اقدامات تاثیرگذار در این حوزه است.

وی با اشاره به بهره‌برداری از چند پروژه تقاطع غیرهم‌سطح دیگر مانند شهدای غواص، محمد رسول ا...، ولیعصر(عج) و غیره، افزود: این پروژه‌ها نقش بسزایی در پیشربرد اهداف عالی و بخش حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس دارد.

شهردار بندرعباس با بیان اینکه اعتبار ساخت این پروژه 168 میلیارد ريال بوده است، خاطرنشان کرد: پروژه تقاطع غیر هم سطح ابوموسی نیز به عنوان نخستین زیرگذر شهر بندرعباس، با برنامه‌ریزی و مهندسی دقیق، ادامه داد.

امینی‌زاده بیان کرد: برای اجرای این پروژه 190 هزار متر مکعب خاکبرداری، 12 هزار متر مکعب خاکریزی، 10 هزار و 175 متر جدول‌کاری، 920 هزار متر مکعب حفاری شمع، 845 هزار کیلوگرم آرماتوربندی، 52 هزار و 500 کیلوگرم آهن‌آلات، هشت هزار و 300 متر مربع قالب‌بندی، 450 هزار متر مربع آسفالت، 32 عدد شمع و 10 هزار و 600 متر مکعب بتن‌ریرزی انجام شده است.

این مقام مسئل همچنین با بیان اینکه هدف از اجرای این پروژه ایجاد مسیرهای ارتباطی بین شمال و جنوب بلوار ابوموسی است، عنوان کرد: این تقاطع غیرهم سطح دارای دو عرشه تابلیه و تعداد 32 شمع می‌باشد که طول عرشه تابلیه آن 35 متر است.

اضافه می‌شود، در هفته دولت سال 97 تعداد 73 پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر 464 میلیارد ريال توسط شهرداری بندرعباس به بهره‌برداری رسیده که تقاطع غیرهم‌سطح ابوموسی، فرهنگسرای گلستان، دو ساختمان اداری در محدوده منطقه دو، چند پارک محله‌ای و زمین ورزشی و سالن ورزشی چند منظوره جزو پروژه‌های شاخص به بهره‌برداری رسیده است.

 


١٩:٢٩ - چهارشنبه ٧ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ٥٥٥٣    /    تعداد نمایش : ٣٨٨خروج