صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

بندرعباس شهری برای همه

بهره‌برداری از فضای سبز و مجموعه ورزشی الهیه جنوبی

دقایقی قبل، فضای سبز و مجموعه ورزشی الهیه جنوبی بندرعباس در آیینی به مناسبت هفته دولت، با حضور جمعی از مدیران استانی و محلی شهر بندرعباس مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، فضای سبز ورودی هفتصد دستگاه به مساحت چهار هزار و 712 متر مربع، سه هزار متر مربع کفسازی، یک هزار و 500 متر مربع باغچه، ۲۰۲ متر مربع محل بازی کودکان همزمان با هفته دولت سال جاری مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

اعتبار این پروژه هشت میلیارد ریال بوده و استفاده از سنگ مالون، نورپردازی و تجهیز کامل، نصب وسایل بازی کودکان، نیمکت ، سطل زباله و ... در نظر گرفته شده است.

از جمله اهداف این پروژه افزایش سرانه فضای سبز و ایجاد نشاط و همدلی در میان مردم و محلات و زیباسازی منظر شهری بوده است.

مجموعه ورزشی الهیه جنوبی نیز، که در چند بخش مختلف احداث شده، مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

ساخت زمین فوتبال به مساحت ۷۰۰ مترمربع، زمین والیبال به مساحت ۳۰۰ مترمربع، زمین بدمینتون به مساحت ۸۰ متر مربع و زمین بسکتبال به مساحت ۶۸۰ متر مربع از جمله بخش‌های این پروژه است.

اعتبار کل این پروژه ۱۱ میلیارد ریال بوده و هدف از ساخت مجموعه ورزشی چند منظوره الهیه جنوبی، توزیع عادلانه سرانه ورزشی در مناطق شهری و محلات مختلف و همچنین ایجاد زمینه های لازم برای پرورش استعداد های ورزشی در میان مردم، ترویج نشاط و سلامتی است.

اضافه می‌شود، در هفته دولت سال 97 تعداد 73 پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر 464 میلیارد ريال توسط شهرداری بندرعباس به بهره‌برداری رسیده که تقاطع غیرهم‌سطح ابوموسی، فرهنگسرای گلستان، دو ساختمان اداری در محدوده منطقه دو، چند پارک محله‌ای و زمین ورزشی و سالن ورزشی چند منظوره جزو پروژه‌های شاخص به بهره‌برداری رسیده است.

 


٢١:١٣ - چهارشنبه ٧ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ٥٥٥٤    /    تعداد نمایش : ٢٩٢خروج