صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

میدان میوه و تره بار,امر عمرانی,شهرداری بندرعباس,ساماندهی مشاغل,کشاورزی,عبدالرضا بهادر,
معاون شهردار بندرعباس خبر داد:

بهره‌برداری از بزرگترین میدان میوه و تره‌بار جنوب کشور در دهه فجر

معاون امور زیربنایی و عمرانی شهرداری بندرعباس از بهره‌برداری میدان میوه و تره‌بار جدید این شهر به عنوان بزرگترین میدان میوه و تره‌بار در جنوب کشور طی دهه فجر سال جاری خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عبدالرضا بهادر در بازدید خبرنگاران از این پروژه‌ها که در قالب تور خبری با همراهی معاون امور عمرانی استانداری برگزار شد، اظهار کرد: طراحی اولیه این پروژه بزرگ در زمینی به مساحت 25 هکتار بوده که در آن 92 غرفه عرضه میوه در نظر گرفته شده است.

وی از پیش‌بینی 12 غرفه بزرگ عرضه سبزی خبر داد و افزود: پنج هکتار فضای سبز، جایگاه عرضه سوخت، باسکول، رستوران، کافی‌شاپ، مهمانسرا و استراحت‌گاه رانندگان، بانک و سایر نیازمندی‌های لازم در این طرح پیش‌بینی شده است.

معاون امور زیربنایی و عمرانی شهرداری بندرعباس از استقرار دفاتر حمل و نقل در این پروژه پس از بهره‌برداری خبر داد و خاطرنشان کرد: حجم خاکبرداری در این پروژه بالغ بر یک میلیون و 200 هزار متر مکعب و میزان خاکریزی نیز حدود 200 هزار متر مکعب بوده است.

بهادر با اشاره به ایجاد بخش بسته‌بندی میوه در این پروژه، اضافه کرد: سه هزار و 200 متر کانال دفع آبهای سطحی نیز در میدان میوه و تره‌بار جدید ساخته شده است.

این مقام مسئول بیان کرد: با توجه به اینکه غرفه‌داران از نبود سردخانه کافی رنج برده و همواره دچار ضرر و زیان قابل توجهی می‌شوند، برای هر غرفه 25 متر سردخانه بالای صفر نیز به منظور نگهداری موقت و کوتاه مدت، در نظر گرفته شده است.

وی گفت: ساختمان سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری نیز در همین پروژه دیده شده و با بهره‌برداری از آن، در همین مکان مستقر خواهند شد.

بهادر با تاکید بر مشارکت و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در اجرای این پروژه، اعتبار این پروژه را بالغ بر یک هزار میلیارد ريال عنوان کرد.

معاون عمرانی استانداری هرمزگان نیز با اشاره به سرنوشت غرفه‌داران میدان میوه و تره‌بار کنونی و همچنین سرنوشت این مکان، گفت: طبق توافق صورت گرفته، تمامی 32 غرفه در میدان کنونی از سوی شهرداری تملک شده و در ازای آن در میدان جدید فضای مورد انتظار صاحبان این غرفه‌ها به آنها واگذار می‌شود.

وی ادامه داد: شهرداری در نظر دارد یک پروژه گردشگری و خدماتی را در محل کنونی میدان میوه و تره‌بار اجرا کند.

 


١٢:٢١ - دوشنبه ١٢ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ٥٥٦٨    /    تعداد نمایش : ٤٣٢خروج