صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

شهرداری بندرعباس,ایمن سازی,مدارس,مهر ماه,سعید حسینی پور,ترافیک,
حسینی‌پور خبر داد:

ایمن‌سازی محدوده ترافیکی 220 مدرسه شهر بندرعباس

رییس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس گفت: پس از اتمام ایمن‌سازی محدوده ترافیکی مدارس سطح شهر، شناسنامه ایمنی آنها نیز تهیه شده که تعداد 220 مدرسه‌ای که در معابر سطح شهر بندرعباس قرار دارند را پوشش می‌دهد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، سعید حسینی‌پور با اشاره به در پیش بودن فصل بازگشایی مدارس، اظهار کرد: ایمن‌سازی محدوده ترافیکی مدارس از سال 94 آغاز شده که با توجه به اهمیت موضوع، براساس برنامه‌ریزی‌های صورت پذیرفته، در اولویت برنامه‌های سازمان مدیریت حمل ونقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس قرار دارد.

وی با بیان اینکه این طرح در چهار فاز اولویت‌بندی شده است، تصریح کرد: پس از اتمام ایمن‌سازی محدوده ترافیکی مدارس سطح شهر، شناسنامه ایمنی آنها نیز تهیه می‌شود که تعداد 220 مدرسه‌ای که در معابر سطح شهر بندرعباس قرار دارند را پوشش می‌دهد.

رییس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس اجرای این طرح را یک ضرورت دانست و خاطرنشان کرد: این طرح با هدف بهبود وضعیت ترافیکی،کاهش سرعت وسایط نقلیه و آرام سازی ترافیک در محدوده مدارس و گذرگاه‌های عبور دانش‌آموزان، در دست اقدام است.

حسینی‌پور بالا بردن ضریب ایمنی عبور و مرور دانش‌آموزان را از اهداف این طرح دانست و گفت: این طرح موجب افزایش ایمنی و ارتقای سطح دانش ترافیکی دانش‌آموزان می‌شود که قطعاً از بروز حوادث احتمالی و وقوع تصادفات در آینده جلوگیری خواهد کرد.

وی با اشاره به اصلاح و بهسازی گذرگاه‌های عابر پیاده، جمع‌آوری تابلوهای فرسوده و نصب تابلوهای جدید و تعویض باطری چراغ چشمک‌زن‌های سولار تک خانه و دوخانه تابلو‌های راهنمایی، ادامه داد: شستشوی خط‌کشی عابر پیاده روبروی مدارس، تعویض سرعت‌گیرهای فرسوده و نصب سرعت‌گیرهای جدید روبروی مدارس و نصب پکیج جان‌پناه عابر پیاده روبه رویی مدارس فاقد رفیوژ میانی، بخشی از اقدامات پیش‌بینی شده در این پروژه هستند.

این مقام مسئول تعداد مدارس پیش‌بینی شده جهت اصلاح و بهسازی گذرگاه عابر پیاده را 20 مدرسه و تعداد مدارس پیش‌بینی شده جهت تعویض تابلوهای فرسوده را 100 مدرسه اعلام کرد و ادامه داد: تعداد 100 مدرسه جهت شستشوی خط کشی عابر پیاده، 50 مدرسه جهت تعویض باطری چراغ چشمک‌زن، 50 مدرسه جهت تعویض سرعت گیرهای فرسوده و 5 مدرسه جهت نصب پکیج جان پناه عابر پیاده پیش بینی شده است.

رییس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس با ابراز امیدواری از اجرای طرح ایمن‌سازی مدارس، اضافه کرد: با اجرای این طرح شاهد کاهش تصادفات و ارتقای نظم و امنیت اجتماعی بیشتری نیز در شهر خواهیم بود.

حسینی‌پور اضافه کرد: اصلی‌ترین راهکار برای جلوگیری از آثار منفی ناشی از تخلفات جانی و خسارات مالی که گریبانگیر مسائل اجتماعی و اقتصادی کشور خواهد شد، توجه به فرهنگ ترافیک است که باید به صورت گسترده‌تری آموزش داده شود.


٠٧:٣٥ - دوشنبه ١٩ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ٥٥٧٤    /    تعداد نمایش : ٣٧٩خروج