صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

شهردار بندرعباس مطرح کرد:

آبیاری بخشی از فضای سبز شهر با پساب تصفیه شده تا پایان سال

شهردار بندرعباس گفت: تفاهم‌نامه همکاری با شرکت آب و فاضلاب شهری بندرعباس برای اختصاص 200 لیتر بر ثانیه از ظرفیت پساب فاضلاب با تصفیه ثانویه در مرحله انعقاد قرارداد با شرکت پیمانکار مربوطه است و امیدواریم تا پایان سال جاری حداقل یک چهارم از این میزان محقق شود.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده در هفتاد و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر بندرعباس که با حضور مدیرعامل و جمعی از مدیران شرکت آ و فاضلاب شهری استان هرمزگان برگزار شد، اظهار کرد: شهرداری بندرعباس برای اجرای بسیاری از پروژه‌های شهری خصوصا بازگشایی یا تعریض معابر جدید نیازمند همراهی و همکاری شرکت آب و فاضلاب است.

وی با اشاره به همکاری قابل تقدیر این مجموعه در اجرای هرچه سرعتر پروژه‌های عمران شهری، افزود: مدیران شرکت آب و فاضلاب شهری همکاری خوبی با مجموعه شهرداری دارند که این همراهی در پیشبرد اهداف و خدمات‌رسانی به شهروندان، قابل توجه است.

شهردار بندرعباس خاطرنشان کرد: تفاهم‌نامه همکاری با شرکت آب و فاضلاب شهری بندرعباس برای اختصاص 200 لیتر بر ثانیه از ظرفیت پساب فاضلاب با تصفیه ثانویه در مرحله انعقاد قرارداد با شرکت پیمانکار مربوطه است و امیدواریم تا پایان سال جاری حداقل یک چهارم از این میزان محقق شود.

امینی‌زاده بیان کرد: از حدود سه سال قبل، با اعلام کمبود آب و کاهش بارش باران، شهرداری بندرعباس در مجموعه معاونت خدمات شهری و سازمان سیما و منظر، اقدام به جانمایی و نصب آبشیرین‌کن کرده‌اند که از زمان بهره‌برداری، این تاسیسات کمک شایانی در تامین آب مورد نیاز فضای سبز دارند.

وی ادامه داد: در حال حاضر نیز علاوه بر بهره‌گیری از این ظرفیت، آبرسانی تانکری را نیز افزایش داده‌ایم تا ضمن بهره‌گیری از ظرفیت آب‌های سطحی و چاه‌های در اختیار شهرداری، از آب شرب کمترین بهره‌گیری صورت بگیرد.

شهردار بندرعباس تصریح کرد: بسیاری از بلوارهای شهر با آب غیر شرب آبیاری می‌شوند که تابلوی مربوط به این مهم نیز جهت اطلاع شهروندان در فضاهای مورد نظر نصب شده است.

امینی‌زاده گفت: بهره‌گیری از روش‌های آبیاری بهتر به نسبت قبل، مانند آبیاری قطره‌ای نیز در دستور کار است که نقش مهمی در کاهش میزان مصرف دارد.

 


١٤:٢٨ - يکشنبه ٢٢ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٥٧١٨    /    تعداد نمایش : ٥٩٣خروج