صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

جمع آوری درب بطری با اهداف زیست‌محیطی‌ وخیر خواهانه

 

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندرعباس گفت: طرح جمع‌آوری درب بطری‌های نوشابه و آب‌معدنی به طور جداگانه در تمامی ایستگاه های اطلاع رسانی ودریافت پسماند خشک اجرا می‌شود.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، پطرس ترابی در این ارتباط اظهار کرد: جدا سازی و جمع‌آوری درب بطری‌ها به دلیل دارا بودن جنس خالص و مرغوب و استفاده از آن در صنایع و خصوصا برای ساخت لوازم اداری و تجاری، مورد توجه است.

وی افزود: از سوی دیگر، جنس بدنه و درب بطری و دمای ذوب آنها با هم متفاوت بوده و چون نمی‌شود در یک دستگاه دو نقطه ذوب پیش‌بینی کرد، اگر آنها را با هم در دستگاه ذوب بگذارند دستگاه فقط با یک نقطه ذوب تعریف شده عمل می‌کند.

رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندرعباس خاطرنشان کرد: درب بطری و بدنه آن هر دو قابل بازیافت بوده، ولی نمی‌توان هر دو را با هم و یک جا بازیافت کرد و با توجه به صرفه هزینه برای این امر، مراکز مربوط از بازیافت کردن درب‌‎ها منصرف شده و عملا در بسیاری از مواقع، درب بطری‌ها دور ریخته می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه این طرح اهداف زیست‌محیطی را دنبال می‌کند، ادامه داد: علاوه بر این مسئله، اهداف خیر خواهانه نیز در اجرای این طرح موثر بوده و در واقع هزینه درب بطری‌های جمع‌آوری شده برای خرید ویلچر معلولین و... اختصاص داده می‌شود.

ترابی بیان کرد: در این راستا، سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندرعباس با قرار دادن ایستگاه‌های اطلاع‌رسانی و دریافت پسماند خشک در سطح شهر علاوه بر دریافت پسماند خشک همشهریان عزیز، درب بطری‌ها را نیز به صورت جداگانه دریافت کرده و در جهت تحقق اهداف زیستی و خیر خواهانه استفاده می‌کند.

اضافه می‌شود، آدرس ایستگاه‌های اطلاع‌رسانی و جمع‌آوری پسماندهای خشک به شرح ذیل است:

1-      پل خواجو/بلوار الشهدا / جنب زمین ورزشی خورشید (غرفه صدف)

2-      ضلع جنوبی پارک شهید دباغیان (غرفه دلفین)

3-      شهرک امام رضا (ع) روبروی ایستگاه شماره 4 آتش نشانی (غرفه جزیره)

4-      خیابان امامت / نرسیده به میدان گاز (ترمینال) / (غرفه ساحل)

5-      رسالت شمالی / چهارراه پردیس / زمین ورزشی پرواز (غرفه نخل)

6-      دوراهی ایسینی / خیابان شهید ا... پرست (غرفه دریا)

7-      شهرک پیامبر اعظم (ص) / جنب مسجد پیامبر اعظم (ص) / (غرفه مروارید)

8-      کوی ملت / جنب پل آبنما (غرفه موج)

9-      بازار / انتهای کوچه امامزاده شاه محمد تقی (غرفه بازار)

 


١٣:٠٢ - دوشنبه ٣٠ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٥٧٤٧    /    تعداد نمایش : ٢٣٨خروج