صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

شهردار بندرعباس مطرح کرد:

توسعه کمی و کیفی فضای سبز شهری/ توسه به فضای سبز بلوار ساحلی

شهردار بندرعباس از توسعه کمی و کیفی فضای سبز شهر خبر داد و گفت: فضای سبز یکی از اصلی‌ترین اولویت‌های شهرداری بندرعباس است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده در جلسه‌ای که با حضور شهرداران مناطق سه‌گانه، معاونین خدمات شهری و کارشناسان فضای سبز این مناطق در محل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری به منظور پیگیری موضوعات مربوط به این حوزه برگزار شد، اظهار کرد: وضعیت موجود و آینده فضای سبز شهر تنها به سازمان مربوطه مربوط نمی‌شود و سایر بخش‌های اجرایی و اداری شهرداری نیز باید در این حوزه مشارکت جدی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه برای رسیدن به سطح بهتری از فضای سبز نیازمند الگوی مناسب هستیم، افزود: حرکت در مسیر چشم‌انداز مشخص شده فضای سبز با بهره‌گیری از نظر کارشناسان، اصلی‌ترین اقدام مورد نیاز در این حوزه است.

شهردار بندرعباس خاطرنشان کرد: توسعه کمی و کیفی فضای سبز شهر در دستور کار است، زیرا تقویت فضای سبز و منظرسازی یکی از اصلی‌ترین اولویت‌های کاری شهرداری بندرعباس است.

امینی‌زاده با تاکید بر توجه جدی به اولویت‌های کاری در بخش فضای سبز، بیان کرد: توسعه فضای سبز بلوار ساحلی و اقدام جدی و عملی در این منطقه باید در دستور کار مناطق سه‌گانه و سازمان سیما، منظر و فضای سبز قرار بگیرد.

این مقام مسئول با اظهار اینکه با نگاه دقیق‌تری به فضای سبز می‌پردازیم، گفت: کاشت نخل، گونه‌های مناسب شرایط و اقلیم بندرعباس و کاشت گل‌های فصلی برای ایجاد تغییر در چهره شهر باید در دستور کار جدی بخش‌های مربوطه قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: نورپردازی، المان‌سازی، رنگ‌آمیزی و تعویض جداول، رسیدگی به مبلمان شهری و مرمت بخش‌های تخریب شده نیز در بخش‌ منظرسازی مدنظر قرار داشته و شرایط این بخش‌ها بهبود می‌یابد.


١١:٣٥ - يکشنبه ٢٧ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ٥٨٣٠    /    تعداد نمایش : ٧٢٠خروج