صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

شهردار بندرعباس:

«وحدت» یکی از زیباترین و والاترین واژه‌ها است/ جمهوری اسلامی، پیش گام وحدت اسلامی

  شهردار بندرعباس با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی، پیش گام وحدت اسلامی است، گفت: یکی از زیباترین و والاترین واژه ها، واژه وحدت و برادری است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده با تبریک هفته وحدت اظهار کرد: هر سال در ماه ربیع الاول به مناسبت میلاد پیامبر اسلام (ص) در فاصله 12 تا 17 ربیع الاول در ایران و بسیاری از کشورهای اسلامی هفته وحدت برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه  به اعتقاد اهل سنت 12 ربیع الاول و به نظر اهل شیعه 17 ربیع الاول روز میلاد پیامبر اسلام (ص) است، افزود: این اختلاف سبب شد تا امام خمینی(ره) با نام گذاری این ایام به نام هفته وحدت هم به نظر دو مذهب بزرگ اسلام احترام گذاشته و هم بر لزوم وحدت بیش از پیش جهان اسلام صحه گذارد.

شهردار بندرعباس ادامه داد: مسلمانان در تاریخ پر فراز و نشیب اسلام، بارها شاهد تلاش دشمنان قسم خورده برای برهم زدن وحدت اسلامی مسلمانان بوده اند. دشمنان بارها با حربه های گوناگون سعی در از بین بردن اسلام و اندیشه های ناب محمدی (ص) از پهنه جهان هستی داشته اند.

امینی‌زاده تصریح کرد: این هفته، فرصت مناسبی است تا ضرورت همبستگی و یکدلی جهان اسلام به ویژه در این زمان پر از فتنه و آشوب، با دقت بیشتری مورد بررسی قرار گیرد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: بدون شک، نیاز مسلمین به اتحاد و اتفاق، از مبرم ترین نیازهاست، و درد اساسی جهان اسلام، همین کینه های کهنه میان مردم مسلمان است.

وی با تاکید بر اینکه یکی از زیباترین و والاترین واژه ها، واژه وحدت و برادری است، بیان کرد: استعمارگران خارجی و ایادی داخلی آنان که قوت خود را در ضعف جوامع اسلامی می‌بینند، برای غارت منابع و ثروت‌های ملل اسلامی، سعی در فرو ریختن جو اعتماد و فضای برادری حاکم میان ملل اسلامی داشته‌اند.

شهردار بندرعباس گفت: حضرت امام‌خمینی(رحمه الله) با تاکید بر اهمیت این عامل حیاتی، نقش استعمار در نابودی آن را چنین بازگو نموده‌اند:«علما و دانشمندان سراسر جهان، بویژه علما و متفکران بزرگ اسلام، یک دل و یک جهت در راه نجات بشریت از سلطه ظالمانه این اقلیت حیله باز و توطئه گر... بپاخیزند... و این کتاب هایی را که اخیرا با دست استعمار منتشر شده و دامن به اختلاف بین طوایف مسلمین می زنند نابود کنند و ریشه اختلاف که سرچشمه همه گرفتاری های مظلومان است را برکنند و یک دل و یک سو بر این رسانه های گروهی که بیشترِ ساعاتِ شب و روز، به فتنه انگیزی و نفاق افکنی... عمر خود را می گذرانند، پرخاش کنند.»

امینی‌زاده اظهار کرد: امام خمینی رحمه الله با بازگو کردن دیدگاه اسلام و یادآوری تأکید قرآن کریم بر اندیشه برادری دینی، اشاعه این تفکر را به عنوان یکی از راه کارهای شکل گیری وحدت اسلامی و تقریب مذاهب مطرح می کنند.

شهردار بندرعباس با اشاره به اینکه بیداری امروز امت اسلامی، بازگشت مسلمین به قرآن و سنت، مطرح شدن ولایت امر و خلافت اسلامی، آزادی خواهی، عزت طلبی و حرکت های وحدت طلبانه مسلمین، بدون شک از ثمرات انقلاب مقدس امام خمینی رحمه الله است، افزود: پایه‌های اساسی وحدت اسلامی که همواره آرزوی اندیشمندان اسلامی بود، با مجاهدت و تلاش خالصانه مسئولان جمهوری اسلامی تحکیم یافته است.

 


١١:٥٦ - سه شنبه ٢٩ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ٥٨٤٦    /    تعداد نمایش : ٢٢٣خروج