صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

شهردار بندرعباس لایحه پیشنهاد بودجه سال 98 را تقدیم شورای شهر کرد

شهردار بندرعباس لایحه پیشنهاد بودجه سال آینده را به منظور تصویب در صحن علنی، تقدیم شورای اسلامی شهر کرد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده در جلسه علنی شورای اسلامی شهر از افزایش قابل توجه بودجه سال آتی به نسبت سال جاری خبر داد.

وی با تشریح جزئیات بودجه سال آینده اظهار کرد: با توجه به مسائل اقتصادی حاکم بر کشور، بودجه سال آینده با افزایش قابل توجهی پیش‌بینی شده که رقم کلی آن به هشت هزار و 400 میلیارد ريال افزایش یافته است.

وی افزود: اولویت کاری سال آینده شهرداری بندرعباس اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام است و به همین منظور ناگزیر به افزایش قابل توجه در بودجه هستیم.

شهردار بندرعباس خاطرنشان کرد: حدود ۵۰ درصد از بودجه مورد نیاز پروژه‌های جاری عمرانی از طریق اعتبارات غیر نقدی تحقق یافته و برای ۵۰ درصد باقیمانده نیازمند افزایش بودجه هستیم.

این مقام مسئول با اشاره به موضوع افزایش قیمت‌ها و تاثیر آن بر اجرای پروژه‌ها، گفت: به طور مثال، در محله چاهستانی‌ها بودجه 50 میلیارد ريالی پیش‌بینی شده بود ولی اکنون حدود 250 میلیارد ريال کار انجام شده است و علاوه بر آن، پروژه‌های بزرگی مانند بلوار ساحلی، بهسازی شهرک پیامبر اعظم و غیره که در سال آینده ادامه می‌یابد، نیازمند بودجه قابل توجهی است.

امینی‌زاده رقم پیشنهادی بودجه برای سال آینده را هشت هزار و 400 میلیارد ريال اعلام کرد و ادامه داد: بالغ بر دو هزار و 650 میلیارد ريال، یعنی ۳۱ درصد به بخش جاری و ۶۹ درصد، معادل پنج هزار و 750 میلیارد ريال به بخش عمرانی اختصاص یافته است.

وی تصریح کرد: حوزه خدمات‌شهری و خصوصا فضای سبز با افزایش ۵۰ درصدی بودجه برای سال آینده پیش‌بینی شده و رقم پیشنهادی آن به 780 میلیارد ريال افزایش یافته که می‌تواند تحرک خوبی در توسعه و نگهداشت این بخش ایجاد کند.

شهردار بندرعباس با تأکید بر اینکه با وجود تمام مشکلات مالی و اقتصادی در سال آتی، قطعاً سال عملیاتی را در پیش خواهیم داشت.

امینی‌زاده در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برنامه پنج ساله توسعه شهر بندرعباس گفت: امیدواریم با عمل به این برنامه شاهد پیشرفت متوازن شهر باشیم.


١٣:٣٨ - سه شنبه ٩ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ٧١٣٩    /    تعداد نمایش : ١٠٣٤خروج