صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری کلاس‌های«آموزش شهروندی نگهداری از فضای سبز خانگی» در بندرعباس

سرپرست سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری شهرداری بندرعباس از برگزاری اولین دوره کلاس‌های آموزشی«آموزش شهروندی» با موضوعات مختلف در پارک‌های بانوان سه منطقه شهری خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، رضا حیدری‌زاده با اعلام این خبر اظهار کرد: سازمان این سیما در کنار وظایف ذاتی خود اعم از حفظ و گسترش فضاهای سبز، از آموزش شهروندان برای جهت‌دهی به این هدف غفلت نکرده است.

وی با اشاره به اینکه کلاس‌ها به صورت هفتگی برگزار می‌شود، افزود: به منظور آموزش‌های اولیه ایجاد، نگهداري و حفاظت فضاي سبز توسط خانواده‌ها به ویژه بانوان و تشویق و ترغیب هرچه بیشتر شهروندان به نگهداری گل و گیاه، این سازمان در پارک‌های بانوان اقدام به برگزاری دوره آموزشی با موضوعات مختلف شامل اصول سبزی در منزل، ساخت تراریوم، آموزش نگهداری و کاشت درخت، نحوه نگهداری گل‌های شاخه بریده، آشنایی با گیاهان دارویی، آموزش و نگهداری کاکتوس، آشنایی با انواع درخت و درختچه و غیره کرده است.

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس همچنین از آشنایی با انواع گل‌های فصلی و دائمی، انواع گیاهان پوششی، آشنایی با روشن‌های آبیاری در منازل، آشنایی با اصول کوددهی و ترکیب خاک گلدان و باغچه و فرآوری خاک برگ، روش اجرای بام سبز و دیوار سبز بالکن سبز، آشنایی با گیاهان گلدانی و آپارتمانی، طراحی کاشت  و غیره نیز به عنوان دیگر موضوعات آموزشی ارایه شده به شهروندان یاد کرد.

حیدری‌زاده با اشاره به توزیع بروشورهای آموزشی، علاوه بر آموزش توسط کارشناسان، خاطرنشان کرد: این بروشورها حاوی آموزش‌های لازم در خصوص معرفی انواع گل و گیاهان آپارتمانی، روش‌های تکثیر، نگهداری و پرورش، انواع سبزی های قابل کشت در منزل، فواید کشت سبزی و روشهای کشت آن و مواردی در این حوزه است.


١٤:٠٠ - يکشنبه ١٤ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ٧١٦٨    /    تعداد نمایش : ١٢٧٠خروج