صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

راه‌اندازي اولین پكيج تصفيه فاضلاب بهداشتي در بندرعباس

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس از راه‌اندازی نخستین پکیج تصفیه فاضلاب شهر بندرعباس در بوستان الزهرا خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، رضا حیدری‌زاده با اعلام این خبراظهار کرد: اين پكيج براساس تفاهم نامه منعقد شده بين شركت آب و فاضلاب هرمزگان و شهرداري بندرعباس و با هدف ایجاد منابع آبی جایگزین برای آبياري فضاي سبز شهری و در راستای تحقق مدیریت مصرف آب شرب راه‌‎اندازی شده است.

وی افزود: این پکیج با اعتباری بالغ بر سه هزار و 500 ميليون ریال و با همت شرکت آب و فاضلاب شهری هرمزگان راه‌اندازی و به سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری تحویل شده است.

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس خاطرنشان کرد: كيفيت پسـاب خروجي اين دسـتگاه تصفيـه فاضلاب در حد استـاندارد آبيـاري فضـاي سبز(استانـدارد USEPA) بوده كه مورد تاييد سازمان حفاظت محيط زيست كشور است.

حیدری‌زاده با بیان اینکه ظرفيت آب توليدي اين دستگاه 50 متر مكعب در شبانه روز است، خاطرنشان کرد: تصفيه فاضلاب در اين دستگاه به روش سيستم بيولوژيكي به روش لجن فعال و با استفاده از هوادهي عمقي(MBBR) انجام می‌شود.

این مقام مسئول گفت: کاربرد اين پکیج تصفیه شامل تصفیه انواع فاضلاب‌هاي بهداشتي نظیر فاضلاب مجتمع‌ها و ویلاهای مسکونی، ساختمان‌های اداری، هتل‌ها و مراکز اقامتی، رستوران‌ها، کارخانجات، کارگاه‌ها، مجتمع‌های تفریحی و... است.

مدیرعامل آبفاي استان نیز در حاشیه این مراسم با اشاره به تاكيد استاندار مبني بر به كارگيري فاضلاب تصفيه شده استاندارد به عنوان راهكار اجرايي در دسترس در راستای کاهش مصرف آب شرب، گفت: در حال حاضر با هماهنگي و همكاري شهرداري بندعباس تعداد پنج بوستان پرمصرف مشخص و مطالعات و امكان‌سنجي نصب پكيج‌هاي تصفيه فاضلاب خام در اين بوستان‌ها انجام شده كه در صورت تامين اعتبار لازم نسبت به خريد و راه‌اندازي اين پكيج‌ها اقدام مي‌شود.

وي افزود: کاهش فضای مورد نیاز براي نصب، قابلیت تصفیه فاضلاب‌های قابل تجزیه بیولوژیکی با بار آلودگی بالا، کیفیت بهتر پساب خروجی، تولید لجن کمتر و راندمان بالاتر تصفیه فاضلاب در مقایسه با سایر روش های لجن فعال از جمله مزاياي این پکیج تصفیه فاضلاب است.


٠٩:٠٨ - چهارشنبه ١٧ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ٧١٧٩    /    تعداد نمایش : ١٣٩٧خروج