صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

با اجرای تئاتر«فرشته و بازیافت»؛

نخستین جشنواره تئاتر دانش‌آموزی بازیافت در بندرعباس آغاز به کار کرد

صبح امروز سه‌شنبه، نخستین جشنواره تئاتر دانش‌آموزی بازیافت با اجرای تئاتر«فرشته و بازیافت» در محل فرهنگسرای طوبی بندرعباس آغاز به کار کرد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، پطرس ترابی، رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندرعباس در حاشیه برگزاری این جشنواره اظهار کرد: این جشنواره تئاتر دانش‌آموزی با هدف ارتقاء فرهنگ شهروندی در زمینه بازیافت به مدت دو روز در بندرعباس برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندرعباس مسئله آموزش‌های شهروندی و خصوصا آموزش در مدارس را به عنوان یکی از سیاست‌های اصلی خود در فرهنگسازی هرچه بیشتر می‌داند، افزود: به منظور انتقال هرچه بهتر و تاثیرگذاری بیشتر، این آموزش‌ها به شیوه‌های مختلف ارایه شده و در برخی مدارس که فعالیت بیشتری داشته‌اند، با تشکیل گروه‌های تئاتر، دانش‌آموزان علاقمند در این زمینه نیز فعالیت داشته‌اند.

ترابی گفت: در این جشنواره پنج گروه از پنج مدرسه در مقطع دبستان شرکت داشته و به اجرای نمایش‌های خود می‌پردازند و آیین اختتامیه آن نیز عصر چهارشنبه برگزار می‌شود.

رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندرعباس خاطرنشان کرد: نخستین اجرای این جشنواره با عنوان«فرشته و بازیافت» توسط هفت بازیگر دانش‌آموز از مقطع ابتدایی مدرسه دخترانه سماء با موضوع پسماند خشک و تر به مدت ۱۵ دقیقه اجرا شد.

اضافه می‌شود، این جشنواره از ساعت 9 صبح امروز سه‌شنبه 17 اردیبهشت‌ماه در حل فرهنگسرای طوبی بندرعباس با اجرای یک تئاتر آغاز شده و عصر چهارشنبه نیز پایان می‌یابد و در بخش جنبی این جشنواره نیز مسابقات دانش‌آموزی و آموزش‌های لازم در حوزه بازیافت و موارد مرتبط با آن ارایه می‌شود.


١٢:٢٣ - سه شنبه ١٧ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ٧٤٩٣    /    تعداد نمایش : ٦٤٢خروج