صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

بندرعباس به شبکه شهرهای خلاق دنیا می پیوندد

مشاور شهردار و مدیر مرکز خلاقیت و فناوری‌های نوین شهرداری بندرعباس با اعلام این خبر افزود: هدف اصلی شبکه شهرهای خلاق دنیا کمک به بازیابی ظرفیت‌های اقتصادی، اجتماعی و خلاق صنایع فرهنگی است که هنرمندان محلی آن را برپا می‌ کنند و پس از آن با مشارکت گذاشتن ایده ها ، تجربه ها و راه حل های خود در زمینه های گوناگون ، راه توسعه اقتصادی را هموار می سازند.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بندرعباس، احمد پایدار در این ارتباط اظهار کرد: حفاظت از تنوع فرهنگی، همبستگی میان شهروندان در راستای گسترش و حفاظت از میراث فرهنگ محلی و تقویت هویت فرهنگی شهرها از مهم‌ترین اهداف شبکه شهرهای خلاق است.

وي افزود: همكاري‌هاي اقتصادي، علمي و فرهنگي، ايجاد تعادل ميان ريشه‌هاي بومي، گسترش فرهنگ كارآفريني و حفظ هويت بومي و ملي در برابر روند فراگير جهاني شدن از ديگر أهداف پيوستن شهر بندرعباس به شبكه شهرهاي خلاق دنیاست.

به گفته مدير مركز خلاقيت و فناوري‌هاي شهرداري بندرعباس، صنايع دستي و هنرهاي سنتي، موضوع پيوستن شهر بندرعباس به شبكه شهرهاي خلاق  است.

پایدار تصریح کرد: با پیوستن شهر بندرعباس به شبکه شهرهای خلاق دنیا، به دنبال رونق گردشگری، تولید، مشارکت شهروندان در مدیریت شهری و شناساندن هر چه بیشتر فرهنگ بومی، صنایع‌دستی و هنرهای سنتی خواهیم بود.

وي اظهار اميدواري كرد، با همكاري هنرمندان، پژوهشگران، نويسندگان، سازمان‌هاي مردم‌نهاد و دستگاههاي اجرايي با مركز خلاقيت و فناوري‌هاي شهرداري بندرعباس، روند پيوستن به شبكه شهرهاي خلاق، شتاب بیشتری به خود بگيرد.


١٣:٤٠ - دوشنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ٧٥٢٥    /    تعداد نمایش : ٦٤٣خروج