صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

شهردار بندرعباس:

«شب قدر»، بهانه آمرزش گناهان , فرصت زرین شستن آینه دلهاست

شهردار بندرعباس گفت: شب قدر فرصت زرین و طلایی برای شستشوی آینه دل است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده با گرامیداشت لیالی قدر، اظهار کرد: شب قدر از شب‌های مقدس و متبرک اسلامی است و خداوند در قرآن‌مجید از آن به بزرگی یاد کرده و سوره‌ای نیز به نام«سوره قدر» نازل فرموده است.

وی با اشاره به اینکه بر اساس آیات و روایات متعدد، در تمام سال، شبی به خوبی و فضیلت شب قدر نمی‌رسد، افزود: این شب، شب نزول قرآن، شب فرود آمدن ملائکه و روح نیز نام گرفته است و عبادت در شب قدر برتر از عبادت هزار ماه است.

شهردار بندرعباس با تاکید بر اینکه شب‌زنده‌داری و تلاوت قرآن و مناجات و عبادت در این شب، بسیار توصیه و تأکید شده است، خاطرنشان کرد: در این شب، مقدرات یک سال انسان‌ها و روزی‌ها، عمرها و امور دیگر مشخص می‌شود.

امینی‌زاده با اظهار اینکه شب قدر فرصت زرین و طلایی برای شستشوی آینه دل است، خاطرنشان کرد: این شب بهترین فرصت است تا خوبی‌ها را جایگزین بدی‌ها، صلح و صفا را جایگزین اختلاف و تفرقه، احسان و نیکی را جایگزین ظلم و ستم، احسان به والدین را جایگزین عاق والدین و صله رحم را جایگزین قطع رحم نماییم.

این مقام مسئول ادامه داد: به جرأت می‌توان گفت، برجسته‌ترین آیات قرآن در مورد شب قدر و فضیلت آن که است که خداوند متعال می‌فرماید:«ما قرآن را در شب قدر نازل کردیم و از شب قدر چه آگاهت کرد. شب قدر از هزار ماه ارجمندتر است. در آن شب فرشتگان با روح به فرمان پروردگارشان برای هر کاری که مقرر شده است فرود می آیند. آن شب تا دم صبح صلح و سلام است».

وی گفت: شب قدر بهترین فرصت برای طلب بخشش و آمرزش گناهان از خداوند است و پروردگار در این شب عنایت ویژه‌ای به بندگان خود دارد و در واقع آن را بهانه‌ای جهت آمرزش بندگان خود قرار داده است.


١١:٣٥ - يکشنبه ٥ خرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٧٥٩٥    /    تعداد نمایش : ١٢٠٢خروج