صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

رفیعی‌بندری مطرح کرد:

توسعه فضای سبز محلات، اولویت جدی شهرداری منطقه یک بندرعباس/ اجرای همزمان ۶ پروژه فضای سبز

شهردار منطقه یک بندرعباس از توسعه فضای سبز محلات به عنوان یکی از اولویت های جدی این شهرداری یاد کرد.

ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بندرعباس، هومن رفیعی بندری با تاکید بر اهمیت ایجاد نشاط در بین شهروندان، یکی از رویکردهای کاری سال جاری این منطقه را توسعه فضای سبز در نواحی مختلف و محلاتی که با کمبود این سرانه روبرو هستند، برشمرد.

وی افزود: امروزه نقش و اهمیت فضاهای باز و سبز در محیط زیست و کیفیت زندگی مجتمع‌های زیستی به طور چشمگیری رو به افزایش است.

شهردار منطقه یک بندرعباس تصریح کرد: از مهمترین اثرهای فضای سبز در شهر‌ها، کارکرد زیست محیطی آنهاست که شهر‌ها را به عنوان محیط زیست جامعه انسانی معنی دار کرده و علاوه بر آن، در ایجاد آرامش شهروندان نیز تأثیرگذار است.

رفیعی در ادامه سخنانش گفت: در حال حاضر با شناسایی فضاهای مستعد به ویژه در محلاتی که کمبود فضای سبز دارند، نسبت به احداث بوستان و فضای سبز اقدام می‌شود.

شهردار منطقه یک بندرعباس با تشریح برخی از پروژه‌های فضای سبز در دست اقدام این منطقه، بیان کرد: فضای سبز گلشهر جنوبی واقع در خیابان اردیبهشت، فضای سبز الهیه جنوبی جنب مجتمع تجاری پردیس، فضای سبز فاز دو بلوار ابوموسی حدفاصل چهارراه پگاه و ورزشگاه خلیج فارس، فضای سبز حاشیه ای بلوار شهید تابدار، فضای سبز طلاییه فاز ۲ واقع در بلوار امام حسین و فضای سبز جنب خور آزادشهر مهمترین پروژه های در حال تکمیل فضای سبز هستند.

وی در پایان گفت: از طرح‌هایی که توسعه فضای سبز شهری را به همراه دارد، استقبال می‌شود.


١١:٣٥ - سه شنبه ٨ مرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٧٨٦٧    /    تعداد نمایش : ٧١٢خروج