صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

تفریغ بودجه سال ۹۷ شهرداری بندرعباس به تصویب شورای اسلامی شهر رسید/ تحقق ۱۰۰.۱ درصدی بودجه

تفریغ بودجه سال ۱۳۹۷ شهرداری بندرعباس با رای حداکثری اعضای شورای اسلامی شهر، به تصویب این شورا رسید.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، محمد رستمی سیاهویی در یکصد و بیست و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر در این ارتباط اظهار کرد: تفریغ بودجه سال گذشته شهرداری اواخر اردیبهشت‌ماه تقدیم شورای اسلامی شهر شد و پس از آن ۲۴ جلسه کارشناسی با تشکیل کمیسیون‌های بودجه و تلفیق این شورا به منظور بررسی دقیق و ریزبینانه این مسئله تشکیل شد.

وی با اشاره به حساسیت شورا نسبت به این مسئله، افزود: حتی اعضایی که عضو این کمیسیون‌ها نیز نبودند، کار را با حساسیت بالایی دنبال کرده و در جلسات مختلف حضور پیدا می‌کردند.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری بندرعباس خاطرنشان کرد: در سال گذشته برنامه‌های اساسی قابل توجهی در ظهرداری بندرعباس ترسیم و اجرایی شد که از جمله آن می‌توان به اولویت قرار دادن پرداخت حقوق کارگران و کارمندان اشاره کرد و در همین راستا می‌توان به پرداخت حقوق‌ تمامی شرکت‌های تنظیف، فضای سبز و غیره اشاره کرد.

رستمی از توجه به خدمات بیمه تامین اجتماعی به عنوان یک اولویت دیگر شهرداری بندرعباس یاد کرد و گفت: سومین اولویت پرداخت شهرداری طی سال گذشته پرداخت دیون به ادارات مختلف بوده که از جمله آن می‌توان به پرداخت بخشی از سهم نیم درصدی کتابخانه‌ها، مالیات و غیره اشاره کرد.

فاقد بدهی مالیاتی هستیم

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه با تمهیدات در نظر گرفته شده، اکنون فاقد هرگونه بدهی مالیاتی هستیم، تصریح کرد: بدهی‌های مالیاتی از محل بند«و» تبصره پنج قانون بودجه پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه بودجه مصوب سال گذشته شهرداری بندرعباس ۵۱۵ میلیارد تومان بوده است، ادامه داد: درآمدهای نقدی شهرداری بندرعباس در سال گذشته بالغ بر ۳۱۵ میلیارد تومان، یعنی حدود ۶۱.۱ درصد بوده است.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری بندرعباس خاطرنشان کرد: ۳۹.۹ درصد از بودجه نیز به صورت غیر نقدی بوده است.

رستمی اظهار در ادامه سخنانش نیز با اشاره به مشکلات متعدد مالی و رکود و تورم اقتصادی از سال گذشته در کشور، اظهار کرد: شهرداری بندرعباس با وجود تمامی مشقت‌ها موفق به تحقق ۱۰۰.۱ درصدی بودجه شد.

وی در انتها نیز عنوان کرد: این اتفاق طی سال‌های گذشته بی‌نظیر و قابل توجه بوده است.

اضافه می‌شود، در انتهای این جلسه نیز پس از بحث و تبادل نظر هشت عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس، تفریغ بودجه به رای گذاشته شد و که گزارشات ارایه شده نظر مثبت تمامی اعضای حاضر را کسب کرد.


١١:٤٠ - سه شنبه ٨ مرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٧٨٦٨    /    تعداد نمایش : ٧٠٠خروج