صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

شهردار بندرعباس:

تلاش خبرنگاران زمینه‌ساز شفافیت و آگاهی جامعه است/ نگاه خبرنگاران علمی و تخصصی باشد

شهردار بندرعباس گفت: تلاش خبرنگاران زمینه‌ساز آگاهی و شفافیت و در نهایت تقویت اعتماد اجتماعی و روحیه امیدواری در جامعه است که امروز بیش از گذشته باید به آن پرداخته شود.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی زاده با گرامیداشت ۱۷ مردادماه، سالروز شهادت شهید محمود صارمی و روز خبرنگار، اظهار کرد: خبرنگاران به عنوان دیده‌بانان جامعه در هدایت افکار عمومی نقش مهمی بر عهده دارند و می توانند با شناخت انتظارات، خواست ها و نیازهای مردم و انتقال دو سویه آن  بین مردم و مسئولان نقش مهم خود را در تعالی کشور ایفا کنند.

وی با اشاره به اینکه تلاش خبرنگاران زمینه‌ساز آگاهی و شفافیت و در نهایت تقویت اعتماد اجتماعی و روحیه امیدواری در جامعه است که امروز بیش از گذشته باید به آن پرداخته شود، افزود: عرصه خبر و اطلاع‌رسانی، در  دنیای امروز که رسانه به یکی از ارکان قدرت نرم در نظام جهانی بدل شده است، به واقع عرصه خطر و مرارت است.

شهردار بندرعباس با تاکید بر اینکه خبرنگاران استان هرمزگان و خصوصا شهر بندرعباس انسان‌های متعهدی و حرفه‌ای هستند، خاطرنشان کرد: رشد علمی و نگاه تخصصی به رسانه و کارکرد آن از سوی خبرنگاران ضروری است.

امینی زاده بیان کرد: قدم گذاشتن در این عرصه خطیر و حساس، جرات و جسارتی می‌طلبد که فقط از وجدان‌های بیدار و دل‌های متعهد بر می‌آید.

این مقام مسئول تاکید کرد: در این میدان کارزار، خبرنگار دلسوز و بیدار، چون پیش‌قراولی است که به قصد روشن‌گری، راه را برای اعتلای جامعه باز می‌کند و وادی معرفت را پیش‌روی دیدگان انسان‌ها قرار می‌دهد.

شهردار بندرعباس در ادامه عنوان کرد: روز خبرنگار، یادآور شهیدانی است که در عرصه نبرد حق و باطل، خطرنگاری را به جان خریدند و خون پاک خود را مانند پرچم افتخاری بر سردر عمارت بلند رسانه و مطبوعات به اهتزاز در آوردند.

وی در انتها با تبریک به تمامی خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای، گفت: یقینا، دستیابی به قله‌های پیشرفت، سربلندی و سعادت کشور، مراقبت از منافع ملی و مصالح مردم و  آرمان‌های ارزشمند انقلاب اسلامی با حق‌جویی، صدق و مجاهدت در عرصه آگاهی میسر می‌شود.


٠٨:٤٦ - پنج شنبه ١٧ مرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٧٩١١    /    تعداد نمایش : ٤٦٨خروج