صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

شهردار بندرعباس:

عید قربان، روز شکوفا شدن روح ایثار و عشق به خداوند است

شهردار بندرعباس گفت: عید قربان، روز قربانی کردن در راه خدا، شکوفا شدن روح ایثار و نشان دادن میزان عشق و قرب به منبع لایزال الهی و تقواست.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده با تبریک عید سعید قربان اظهار کرد: عید سعید قربان، عید تزکیه، ذبح نفس و تسلیم محض در برابر معبود یکتا است.

وی با اشاره به اینکه این عید، روز بخشش گناهان و مغفرت الهی، همدلی، همراهی و رها شدن است، افزود: عید قربان یادآور آزمایش سخت و سنگین الهی از حضرت ابراهیم(ع) و دستور ذبح حضرت اسماعیل(ع) است که برآمدن انسانی نو از خاکسترهای خویشتن را نوید می‌دهد.

شهردار بندرعباس با تاکید بر اینکه عيد قربان، جشن رهيدن از اسارت نفس و منيت‌های زمينی و تعلقات دنيوی و وسوسه‌های شيطانی است، خاطرنشان کرد: عید قربان پیامی از سوی خالق متعال است که بر اساس آن انسان با دل بریدن از دنیا و دل سپردن به فرمان حضرت دوست، می تواند به عالی ترین درجات که همان قرب الهی ست دست یابد.

امینی‌زاده بیان کرد: نمایش پرشکوه همدلی و وحدت امت اسلامی در مناسک حج و عید سعید قربان جلوه‌ای از امتی یکپارچه، پویا و بالنده است که همه ساله رساتر از گذشته دعوت اسلام را به عدالت و آزادگی، ایمان و پرهیزگاری، نیکی و پاکی فریاد می‌زند و احساس غرور، امید و اقتدار را در دل هر مسلمانی زنده می‌کند و آینده‌ای روشن را برای امت اسلامی بشارت می‌دهد.

وی ادامه داد: عید قربان از اعیاد بزرگ مسلمین  و روزی است که خداوند درهای مغفرت و رحمتش را بر بندگان خود می‌گشاید و بندگان خویش را به عبادت و اطاعت فرا خوانده  و سفره‌های وجود و احسان خود را گسترانیده و همه انسان‌ها را بر سر این سفره کرامت و بخشش دعوت می‌کند.


١٨:٣٠ - يکشنبه ٢٠ مرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٧٩٣٠    /    تعداد نمایش : ٨٣٤خروج