صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

شهردار بندرعباس مطرح کرد:

ناگزیر به توسعه پایدار شهر هستیم/ معرفی بندرعباس به عنوان شهر خلاق به یونسکو/ بهره‌برداری از ۳۵ پروژه در هفته دولت


شهردار بندرعباس گفت: بندرعباس به عنوان شهر خلاق در حوزه فرهنگ و هنر به یونسکو معرفی شده است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده در آیین بهره‌برداری از مجموعه فرهنگی و هنری دریا با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت، اظهار کرد: در این ایام شاهد افتتاح پروژه‌های متعدد برای خدمت به مردم هستیم و امشب شاهد افتتاح چندین پروژه فرهنگی، هنری و خدماتی توسط شهرداری هستیم.
وی با اشاره به بهره‌برداری از ۳۵ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۲۹۲ میلیارد ریال در این ایام توسط شهرداری بندرعباس، خاطرنشان کرد: جهت‌گیری ما طی این سال‌ها بر اساس فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی و تاکید بر تقویت بستر و زیرساخت های این حوزه است.
شهردار بندرعباس تصریح کرد: اگر بخواهیم شاهد توسعه صحیح باشیم، باید به دنبال توسعه پایدار باشیم که ابعاد مختلفی برای این بخش مدنظر بوده و پرداختن به توسعه فرهنگی و اجتماعی جزو مولفه های اثر گذار است.
امینی زاده با تاکید براینکه اگر توسعه فرهنگی انجام نشود، حرکت صحیح نخواهد بود، ادامه داد: برنامه‌ای برای توسعه این زیرساخت ها طراحی شده تا بتوان بستر فعالیت‌های قوی و بهتر را ایجاد کرد.
این مقام مسئول اضافه کرد: استفاده از فرهنگسراها در راستای افزایش فعالیت‌های هنری به عنوان اهرم توسعه برای رونق بخشی به شهر
و یکی از بحث‌های رونق بخشی به اشتغال خورد در شهرهای خلاق است.
شهردار بندرعباس اظهار کرد: بندرعباس به عنوان شهر خلاق در زمینه فرهنگ و هنرهای بومی و محلی به یونسکو معرفی شده و امیدواریم به شبکه شهرهای خلاق دنیا بپیوندد.
امینی زاده در ادامه سخنانش با اشاره به بهره برداری از مجموعه فرهنگی و هنری دریا، تصریح کرد: این پروژه نیز قطره ای از دریای خدمت شهرداری برای رفاه شهروندان و پاسخ به نیاز هنرمندان ست.

 


٢١:٤١ - پنج شنبه ٧ شهريور ١٣٩٨    /    شماره : ٧٩٧٥    /    تعداد نمایش : ٢٣٧خروج