صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

شهردار منطقه یک بندرعباس خبر داد:

بهره‌برداری از 12 پروژه عمرانی همزمان با هفته دولت

شهردار منطقه یک بندرعباس از بهره‌برداری 12 پروژه عمرانی در این منطقه همزمان با هفته دولت سال جاری خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، هومن رفیعی بندری در این ارتباط اظهار کرد: هفته اول شهریورماه به نام و یاد شهیدان والا مقام«رجایی» و«باهنر» مزین و به نام هفته دولت نام‌گذاری شده است.

وی افزود: هفته دولت فرصت مغتنمی است تا نیروهای خدوم دولت در تجدید پیمان با راه و مرام شهیدان رجایی و باهنر، افق‌های تازه‌ای از پیشرفت و توسعه را هدف‌گذاری کرده و با وحدت، همدلی و تدبیر، زمینه‌های رشد و پیشرفت روزافزون کشور در عرصه‌های مختلف و گسترش روحیه امید در جامعه را فراهم کنند.

شهردار منطقه یک بندرعباس خاطرنشان کرد: هر سال همزمان با این ایام تعدادی از پروژه‌های احداث شده مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد که در شهر بندرعباس نیز شاهد بهره‌برداری از پروژه‌های متعدد عمرانی هستیم.

رفیعی ادامه داد: در هفته دولت سال جاری 12 پروژه توسط شهرداری منطقه یک آماده بهره‌برداری شده که در اختیار شهرندان قرار گرفته است.

این مقام مسئول پروژه‌‌های فرهنگی و هنری و ایجاد زیرساخت در این زمینه را یکی از سیاست‌های شهرداری بندرعباس طی سال‌های اخیر دانست و بیان کرد: فرهنگسرای نخل ناخدا و مجموعه فرهنگی هنری دریا دو پروژه شاخص شهرداری منطقه یک است که در این ایام مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

شهردار منطقه یک بندرعباس بیان کرد: فرهنگسرای نخل ناخدا با اعتباری بالغ بر ۱۴ میلیارد ریال در دو طبقه اجرا شده که دارای پنج اتاق آموزشی در همکف و یک سالن مطالعه در طبقه اول است.

رفیعی بندری در تشریح جزئیات مجموعه فرهنگی و هنری دریا نیز عنوان کرد: این مجموعه به عنوان یک مرکز فرهنگی و هنری بزرگ با در نظر گرفتن نیازهای هنرمندان و استقبال کنندگان اجراهای نمایشی و فرهنگی از محل اعتبارات شهرداری منطقه یک به بهره‌‎برداری رسیده است.

شهردار منطقه یک بندرعباس ادامه داد: این مجموعه در چند بخش شامل آمفی‌تئاتر روباز، ساختمان پلاتو، فضای سبز، و غیره بوده که دارای دو اتاق گریم، اتاق مدیریت، اتاق کنترل، انبار و سرویس بهداشتی احداث شده است.

رفیعی با اشاره به اینکه مجموعه دریا در زمینی به مساحت دو هزار و 241 متر مربع ساخته شده است، در تشریح سایر جزئیات این مجموعه، خاطرنشان کرد: آمفی تئاتر روباز با ظرفیت 405 نفر تماشاگر دارای 452 متر مربع مساحت، ساختمان پلاتو دارای 406 متر مربع مساحت، سالن پلاتو با ظرفیت 130 نفر تماشاگر دارای 200 متر مربع مساحت است.

وی در انتها با اظهار اینکه 25 میلیارد ريال اعتبار در ساخت این مجموعه هزینه شده است، بیان کرد: فضای سبز مجموعه نیز با 333 متر مربع مساحت تکمیل کننده این پروژه است که تمامی بخش‌ها آماده بهره‌برداری است.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه بخش دیگری از پروژه‌های شهرداری منطقه یک بندرعباس احداث فاهای سبز و پارک‌های محله‌ای است که در این ایام به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: تجهیز و آماده سازی بیش از 16 هزار متر مربع فضای سبز درسطح منطقه یک در ماه‌های گذشته به منظور بهبود کیفیت فضای سبز در سطح شهر بندرعباس صورت گرفته است.

وی در ادامه نیز ابراز کرد: با تحقق برنامه‌های کنونی، تا پایان سال جاری شاهد تغییرات قابل توجهی در حوزه فضای سبز این منطقه خواهیم بود.


١٠:٤٢ - دوشنبه ١١ شهريور ١٣٩٨    /    شماره : ٧٩٩٤    /    تعداد نمایش : ٨١٥خروج