صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

محسنی تشریح کرد:

اعلام ویژه‌برنامه‌های محرم توسط سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری/ برگزاری ویژه‌برنامه شمیم محرم در بندرعباس

رییس سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری بندرعباس هم‌زمان با ایام سوگواری حضرت سیدالشهدا امام حسین(ع)، ویژه‌برنامه‌های این سازمان در ایام محرم را تشریح کرد.
به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، الیاس محسنی در این ارتباط بیان کرد: این سازمان در راستای اعتلای فرهنگ عاشورایی به‌ویژه در میان نسل جوان اقدام به برگزاری ویژه‌برنامه‌هایی به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) کرده است.
وی افزود: مهم‌ترین اهداف موردنظر ما در اجرای این ویژه‌برنامه‌ها معرفی و اعتلای فرهنگ عاشورایی با محوریت سبک زندگی امام حسین(ع)، تکریم شعائر و معارف اسلامی، هویت افزایی دینی و انقلابی شهروندان به‌ویژه جوانان و نوجوانان در مناسبت انسان‌ساز عاشورای حسینی است.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس ادامه داد: اجرای این ویژه‌برنامه‌ها با تأکید بر جلوه‌های قیام حسینی و اعتلای فرهنگ عاشورای در فرهنگ عمومی شهروندان، تسهیل اجرای برنامه‌های مردمی در ماه‌های محرم و صفر و تعامل و مشارکت با هیئت‌های مذهبی صورت می‌گیرد.
محسنی خاطرنشان کرد: در همین راستا سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس با همکاری انجمن تعزیه‌خوانی بندرعباس ویژه‌برنامه شمیم محرم ۹۸ را در آستانه ماه محرم آغاز کرد.
وی با اشاره به انجام تبلیغات محیطی و مجازی ابن ایام، ادامه داد: در همین راستا سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس در برپایی مراسم سوگواری این ایام در شهر با هیئت‌ها و تکایا مختلف همکاری دارد.
محسنی همچنین از ساخت کلیپ‌های مرتبط با موضوع محرم، عزاداری، نگاه به جنبه‌های مختلف تاریخ عاشورا و سایر موارد مرتبط خبر داد و عنوان کرد: راه‌اندازی نگارخانه خیابانی محرم، همکاری در برگزاری نماز ظهر عاشورا و غیره نیز از دیگر اقدامات این سازمان است.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: افزایش سطح باورهای دینی و اعتقادی و هم‌چنین یادآوری و بازگویی قیام عظیم عاشورا از اهداف اجرایی برنامه‌های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس به شمار می‌رود.
وی در پایان با تأکید بر انجام فضاسازی های متناسب با ایام محرم و صفر در شهر بندرعباس تصریح کرد: تلاش ما این است تا با برگزاری مراسم فرهنگی در شأن و جایگاه سرور و سالار شهیدان با موضوع محرم در تمامی هیئت‌ها سطح شهر فضای معنوی پرباری را برای شهروندان فراهم کنیم.


١٢:٣٩ - سه شنبه ١٢ شهريور ١٣٩٨    /    شماره : ٨٠٠٢    /    تعداد نمایش : ١٠٤١خروج