صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

ویژه کارشناسان و هرس‌کاران؛

دوره آموزشی هرس انواع فضای سبز در بندرعباس برگزار شد

سرپرست سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس از برگزاری دوره آموزشی هرس درخت و درختچه و گیاهان زینتی و گلدار خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، مصطفی خادم با اعلام این خبر اظهار کرد: :عملیات هرس از مهمترین عوامل مورد نیاز برای درختان و درختچه‌های زینتی فضای سبز می است که عمیق‌ترین تاثیر فیزیولوژیکی را بر روی آنها دارد.

وی افزود: عملیات هرس جزو کارهای فنی و اساسی بوده و بهتر است از مهارت یک هرس کار ماهر برای این امر بهره گرفت.

خادم گفت: به منظور ارتقاء سطح آگاهی، اطلاعات و استفاده حداکثر از توان نیروهای اجرایی که در امر نگهداری فضاهای سبز شهری فعالیت دارند برگزار شده است.

این مقام مسئول با اشاره به اهمیت هرس و فواید آن برای گونه‌های مختلف گیاهی مورد نظر، بیان کرد: هرس در راستای شکل دهی به درختان و درختچه ها، حذف شاخه های پیر، خشکیده، آفت زده و خلوت نمودن تاج درخت از شاخ و برگ های اضافی و جوان کردن درختان مسن، ایجاد تعادل بین ریشه و اندام هوایی و کلا بالا بردن طول عمر درختان و بهبود کیفیت و فرم درختان با انجام عملیات مربوطه، انجام می‌شود.

وی ادامه داد: در پایان این دوره آموزشی افراد شرکت کننده با موضوعات آگاهی از زمان مناسب هرس و شناخت شاخه‌های نیازمند هرس در درختان، چگونگی برش شاخه‌ها در زمان هرس جهت حفظ درخت، شناسایی درختچه‌های مختلف با توجه به نوع بهره‌وری، هرس رونده‌ها و هویت آنها برای دیوار سبز، هرس پرچین‌ها و چگونگی حفظ سبزینگی آنها بعد از گذشت چند سال از کاشت آنها همچنین اصول صحیح هرس و تربیت درختان ، نحوه استفاده از ابزارآلات و ادوات هرس آشنا شدند.


١١:٠٦ - شنبه ١٦ شهريور ١٣٩٨    /    شماره : ٨٠١٥    /    تعداد نمایش : ٩١١خروج