صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری هشتمین مراسم بزرگ تاسوعای حسینی بندرعباس با گرامیداشت کنگره ۱۵۰۰ شهید هرمزگان

هشتمین مراسم بزرگ تاسوعای حسینی با شعار«بندرعباس، شهر محبین حضرت عباس» برای چندمین سال پیاپی برگزار شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، حبیب بهادری در این ارتباط اظهار کرد: عزاداری صبح تاسوعا به همت هیأت‌های مذهبی شهر بندرعباس هر ساله با تجمع عزاداران در بوستان غدیر (زیر پرچم) برگزار شد.
وی از حضور پرشور هیئات مذهبی شهرستان بندرعباس خبر داد و افزود: بعد از انجام مطالعات و با در نظر گرفتن شاخصه‌ها و مولفه‌های گوناگون به این نتیجه رسیدیم که بندرعباس را به عنوان شهر محبین حضرت عباس معرفی کنیم.
مسؤول برگزاری تجمع تاسوعای حسینی بیان کرد: اولین تجمع هیئت‌ها در روز تاسوعا سال 92 برگزار شده و نیت کردیم که اگر توانش را داشته باشیم هر سال این برنامه را برگزار کنیم.
بهادری بیان کرد: در ایام ولادت سید الشهدا علیه السلام، حضرت عباس(ع) و حضرت زین العابدین(ع) هم ویژه‌برنامه و جشن میلاد با شکوهی در راستای نشان مذهبی شهر بندرعباس برگزار می‌شود.
وی گفت: شهردار بندرعباس و همچنین مجموعه فرمانداری و صدا و سیما مرکز خلیج فارس حامیان اصلی این اجتماع مردمی در روز تاسوعا هستند.
بهادری با قدردانی از تمامی نیروهای انتظامی، امنیتی و خدماتی، گفت: امسال علاوه بر اینکه مراسم مزین به نام قمر بنی هاشم علیه السلام است، یادی از ۱۵۰۰ شهید استان هرمزگان شد و عزاداران نیز عکس شهدای محله خود را به همراه داشتند.

 


١٥:٥٧ - دوشنبه ١٨ شهريور ١٣٩٨    /    شماره : ٨٠٢٧    /    تعداد نمایش : ٤٣٧خروج