صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

ساماندهی سرویس مدارس در سامانه پایش حمل و نقل دانش آموزی

به گزارش روابط عمومی سازمان ـمدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس، سامانه پایش ناوگان حمل و نقل دانش آموزی (سپند) سامانه ی جامعی بوده که با همکاری آموزش و پرورش و پلیس راهور و با تفاهم نامه ای بین دو وزارت خانه  آموزش و پرورش و وزارت کشور طراحی شده است.
در این راستا شرکت های حمل و نقل مدارس، رانندگان، والدین دانش آموزان و حتی مدیران مدارس ملزم به ثبت نام در این سامانه هستند.
ثبت نام در سامانه سپند و طی کردن مراحل تخصیص سرویس ایاب و ذهاب برای دانش آموزان همزمان با سایر شهرهای سراسر کشور در بندرعباس نیز آغاز شده است.
این در حالی است که فرآیند اولیه ثبت نام سرویس مدارس برای همگان اعم از والدین تا رانندگان و مدارس در سراسر کشور از طریق سامانه سپند می باشد.
هر ساله و طبق دستورالعمل آیین نامه دانش آموزی در هر شهر کارگروهی با عنوان کارگروه ماده ۱۸ متشکل از یک نفر نماینده اداره آموزش و پرورش شهر، یک نفر نماینده از والدین عضو شورای انجمن اولیا و مربیان شهر و یک نفر نماینده شهرداری و حسب مورد بخشداری هاست، تشکیل می شود که نرخ پیشنهادی سرویس مدارس با نظر و مشورت اعضای این کارگروه مشخص می شود اما تأیید و تصویب نهایی نرخ سرویس مدارس در شورای اسلامی شهر صورت می گیرد.
طبق رأی و نظر شورای اسلامی شهر در سال ۹۸ افزایش نرخ ۱۵ درصدی برای سرویس مدارس تصویب شده است. 
هر ساله از سوی سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر به صورت دوره ای و در بازه زمانی تعیین شده و مشخص بازرسی به صورت مستمر از سرویس مدارس صورت می گیرد و تمامی مدارک رانندگان و خودروها بررسی می شود.
با همکاری پلیس راهور اگر خودرویی به صورت متفرقه و آزاد اقدام به جابجایی دانش آموزان در قالب سرویس مدرسه کند اعمال قانون خواهد شد.
شایان ذکر است سازمان حمل و نقل از آغاز تاریخ شروع ثبت نام رانندگان، شرکت ها و والدین کار اطلاع رسانی را از طریق فضای مجازی و سایت سازمان با تهیه خبر و اطلاعیه انجام داده است. 
این سازمان فعالیت های مربوط به سرویس مدارس را طبق چارچوب و قوانین تعیین شده از سوی وزارت کشور انجام می دهد.
گفتنی است طبق قانون کلیه امور مربوط به حمل و نقل دانش آموزان به عهده سازمان مدیریت حمل و نقل نبوده و این سازمان مؤظف به شفاف سازی آن بخش از فعالیت های مربوط به خود می باشد که خوشبختانه تاکنون هیچ جای ابهام و نقطه کوری در آن دیده نشده است.
شهروندان گرامی می توانند سوالات خود را  به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۷۶۱۷۶۱ ارسال کرده، تا سازمان ضمن تماس با آنها توضیحات لازم را ارائه نماید. 


١٢:٢٥ - دوشنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٨    /    شماره : ٨٠٣٧    /    تعداد نمایش : ١٠٣٦خروج