صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

شهردار بندرعباس:

مهرماه یادآور حضور دانش‌آموزان دانش‌‌دوست برای ورود به بهاری فرحناک است

شهردار بندرعباس گفت: آغازین روزهای مهرماه یادآور حضور دانش‌آموزان و دانشجویان دانش‌ دوستی است که برای ورود به بهاری فرحناک مهیا می‌شوند.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده با اشاره به بازگشایی مدارس اظهار کرد: آغازین روزهای مهرماه یادآور حضور دانش‌آموزان و دانشجویان دانش‌ دوستی است که برای ورود به بهاری فرحناک مهیا می‌شوند و بی‌وقفه و با عشق برای رفتن به خانه دوم لحظه شماری می کنند.

وی افزود: بی شک مدرسه دومین خانه و مامن آینده سازان و نخستین نهاد اجتماعی برای ورود به دنیای جدیدی است که از اکنون باید در آن تمرین خودباوری، علم اندوزی و نگاه توسعه نگر داشت.

شهردار بندرعباس ادامه داد: باید سعی کنیم با تقویت بنیه‌های علمی و زیرساخت‌های آموزشی و توجه بیش از پیش به امر مهم پرورش زمینه رشد فکری و فرهنگی دانش آموزان و دانشجویان را فراهم نموده و با تبیین اهداف میان مدت و بلند مدت ارتقاء شاخص های علمی و پرورشی را ترسیم کرد.

امینی‌زاده خاطرنشان کرد: مهر ماه آغازی بر یادگیری درس و مدرسه و دانشگاه در مکتب ایثار و مقاومت است تا با همدلی، محبت، شور و نشاط،  در کنار هم بودن را معنا بخشیم.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه مهرماه، حقيقتاً ماه مهر و مهربانی است، ادامه داد: عشق و علاقه دانش‌آموزان و دانشجويان به تحصيل علم و ادب از  يك سو و عشق و علاقه مديران، اساتيد، معلمين و مربيان به تربيت نونهالان و نوجوانان و جوانان كه سرمايه‌هاي جامعه هستند از سوی ديگر، ستودني و انگيزه‌بخش است.

شهردار بندرعباس تصریح کرد: در جامعه امروز، دانشگاه و آموزش و پرورش وسیله دسترسی به توسعه و پیشرفت بیشتر است و هدف تعلیم و تربیت نیز در همه باورها ، رسیدن به مرحله کمال می باشد، تکاملی که در خور آن ، انسانی باشد که خود را مخلوق برتر عالم حیات است.

وی در انتها نیز عنوان کرد: اینجانب فرا رسيدن فصل بازگشايي مراكز علمي، دانشگاهها و مدارس و آغاز سال تحصيلي 94-93، بهار دلنشين تعليم و تربيت را به صاحبان خرد و انديشه بويژه اساتيد و فرهنگيان ارجمند و دانشجويان و دانش آموزان عزيز شهر و استان عزیزمان را تبريك گفته و تقارن هرساله اين رويداد با هفته دفاع مقدس كه پاسداشت ياد و خاطره شهدا و ایثارگریهای رزمندگان اسلام در جبهه های حق علیه باطل است را گرامي مي دارم.


١٢:٢٠ - دوشنبه ١ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ٨٠٧٠    /    تعداد نمایش : ٧٧٧خروج