صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

همزمان با هفته کودک؛

برگزاری دوره‌های آموزش زلزله در پیش دبستانی‌های بندرعباس

مدیر بحران و پدافند غیر عامل شهرداری بندرعباس گفت: آموزش نکات ایمنی در برابر زلزله با هدف ایجاد آمادگی کودکان و حفظ خونسردی در زمان بروز حوادث همزمان با هفته کودک در حال انجام است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بندرعباس، حمیدرضا حیدری پوری ضمن تبریک روز جهانی و هفته ملی کودک، اظهار کرد: این اقدام در راستای ارتقای سطح آگاهی و دانش ایمنی در سطح مدارس و آموزش نکات ایمنی در برابر زلزله به نوآموزان پیش دبستانی توسط آموزشگران‌ این مجموعه به صورت قصه گویی و عملی انجام شد.

وی افزود: کودکان پذیرای مباحث و مطالب بسیاری هستند و یکی از روش‌های کاهش خسارت های جانی کودکان در زمان زلزله، آموزش کودکان برای پناه‌گیری صحیح و به موقع است.

حیدری‌پوری بیان کرد: تعریف نقاط ایمن و کم خطر و نحوه تشخیص آن‌ها برای کودکان کار دشواری است، اما   آنها به راحتی با محل هایی همچون کنج ها و ستون ها آشنا می‌شوند. است مقام مسئول تصریح کرد: کودکان و نوآموزان می‌توانند با اینگونه آموزش‌های عملی نقاط خطرساز را در خانه خود تشخیص داده و در زمان حادثه از آن نقاط دوری کنند.

حیدری‌پوری گفت: همچنین در این آموزش ضمن آموزش مفاهیم اولیه زمین لرزه، نحوه پناهگیری، روش‌های مناسب برای مقابله و آمادگی در برابر آن و برگزاری مسابقه نقاشی با موضوع ایمنی‌ در زمان زلزله انجام شد.


٠٩:٢٣ - يکشنبه ٢١ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ٨١٤٨    /    تعداد نمایش : ١٣٣٣خروج