صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

رییس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس خبر داد:

حذف پول نقد از چرخه کرایه تاکسی/ رانندگان تاکسی از تاکسیمتر استقبال نکردند

رییس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس گفت: حذف پول نقد از چرخه کرایه تاکسی‌های درون شهری با برنامه‌ریزی و اقدامات انجام شده در نیمه نخست سال ۹۹ در بندرعباس اجرا می‌شود.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل  شهرداری بندرعباس، سعید حسینی‌پور با اشاره به اینکه در بسیاری از کلانشهرها پرداخت کرایه تاکسی از طریق دستگاه کارتخوان و یا تاکسیمتر نصب شده در تاکسی ها میسر می شود، اظهار کرد: نصب و راه اندازی دستگاه پوز و تاکسیمتر در تاکسی برای رانندگان هزینه ی مازادی بشمار می رود و این امر موجب شده تا رانندگان دریافت پول نقد از مسافران را در اولویت قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: از طرفی تاکسی‌متر باید برای مسیرهای ویژه از جمله فرودگاه تعبیه شود تا مقصد انتخابی و مسافت طی شده در آن برای هر مسافر متفاوت است و بر حسب مسافت محاسبه می گردد.

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس تصریح کرد: در راستای حذف پول نقد از چرخه کرایه تاکسی، برنامه اولویت‌دار این سازمان استفاده و راه‌اندازی نرم‌افزار QR مربوط به تاکسی‌ها است که مسافرها با نصب اپلیکیشن QRکد خوان بر روی گوشی‌های تلفن همراه خود و ایجاد یک کیف پول الکترونیکی می توانند با بارکد تاکسی هزینه جابجایی خود را به صورت الکترونیک و بدون دخالت پول نقد پرداخت کنند.

حسینی‌پور در پایان یادآور شد: در حال حاضر ۱۸۰۰ دستگاه تاکسی در ۱۸خط سطح شهر کار جابجایی و خدمات دهی به مسافران درون شهری بندرعباس را انجام می دهند.


١٣:٠٤ - چهارشنبه ٨ آبان ١٣٩٨    /    شماره : ٨١٨٨    /    تعداد نمایش : ٩٨٤خروج