چاپ        ارسال به دوست

شهردار بندرعباس مطرح کرد:

شورا، مردمی‌ترین نهاد برخاسته از بطن مردم

شهردار بندرعباس با بیان اینکه می‌توان از شوراها به عنوان مردمی‌ترین نهادی که از بطن مردم برخاسته، یاد کرد،  کفت: یادآور تجلی اراده استوار مردم در تشکیل شوراهای اسلامی کشور و نقطه عطفی در تاریخ تحولات جامعه ایرانی با رویکرد حاکمیت بر سرنوشت خویش است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده با گرامیداشت 9 اردیبهشت‌ماه به عنوان روز ملی شوراهای اسلامی شهر و روستا، اظهار کرد: واگذاری مسئولیت‌ها به مردم و مشارکت آنها در اداره امور کشور یکی از مهمترین برکات بزرگ انقلاب اسلامی است.

وی ضمن تقدیر از اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس با اشاره به اینکه بنیان نهاد شورا برگرفته از آموزه‌های دینی و قرآن کریم است، افزود: نهم اردیبهشت‌ماه به عنوان روز ملی شوراها نامگذاری شده و این روز یادآور تجلی اراده استوار مردم در تشکیل شوراهای اسلامی کشور و نقطه عطفی در تاریخ تحولات جامعه ایرانی با رویکرد حاکمیت بر سرنوشت خویش است.

شهردار بندرعباس با بیان اینکه نهم اردیبهشت ماه سالروز تاسیس شوراهای اسلامی را می‌توان نقطه عطفی در تاریخ مشارکت و تعیین سرنوشت مردم در امور شهری و روستایی کشور قلمداد کرد، گفت: اصول اجتماعی اسلام اصل شوراست که در دین اسلام به آن توجه ویژه‌ای می‌شود.

امینی‌زاده با اظهار اینکه مشورت کردن از دیدگاه اسلام و بزرگان این دین مبین جایگاه ویژه‌ای دارد، تصریح کرد: نمی‌توان از اصل مشورت کردن در مدیریت جامعه اسلامی اجتناب کرد، زیرا به برکت این اتفاق، نقش مردم در سرنوشت خود و جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنند.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه خدمات خالصانه و بی‌منت شورای اسلامی شهر بندرعباس منشاء اقدامات اساسی و مهمی در شهر شده است، بیان کرد: می‌توان از شوراها به عنوان مردمی‌ترین نهادی که از بطن مردم برخاسته، یاد کرد.

وی اضافه کرد: این نهاد تا کنون فراز و نشیب‌های زیادی را پشت سر گذاشته و در فرآیند رشد و تکامل شهرها، نقش موثر و ارزنده‌ای در جلب مشارکت‌های مردمی و بهبود کیفی امور جاری جامعه و کشور ایفا کرده است.


١٢:٤١ - چهارشنبه ١٠ ارديبهشت ١٣٩٩    /    شماره : ١٠٠٣٤    /    تعداد نمایش : ١٠٩٥خروج