چاپ        ارسال به دوست

شهردار بندرعباس:

تلاش‌های جامعه پزشکی در کنترل کرونا قابل تقدیر است

شهردار بندرعباس با بیان اینکه رشادت‌های پزشکان در مبارزه و کنترل بیماری ویروسی کرونا هیچ وقت فراموش نخواهد شد، گفت: ایثار و از خودگذشتگی پزشکان در رسیدگی و درمان بیماران کرونایی شایسته تقدیر است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده با گرامیداشت یکم شهریورماه روز گرامیداشت پزشک، اظهار کرد: خدمات پزشکی و درمانی در دوران ها و صحنه های مختلف خصوصا در طول هشت سال دفاع مقدس و درمان رزمندگان اسلام و تلاش در بهبود و ساماندهی نظام سلامت کشور هیچگاه فراموش شدنی نیست.
وی با اشاره به اینکه همت والای پزشکان و دست اندرکاران این عرصه مهم سبب تحولات اساسی در کشور شده است، افزود: اکنون در برهه‌ای تاریخی و مهم قرار داریم که ادامه حیات تعداد قابل توجهی از انسانها به همت پزشکان و کادر درمان وابسته است.
شهردار بندرعباس با تاکید بر اینکه رشادت‌های پزشکان در مبارزه و کنترل بیماری ویروسی کرونا هیچ وقت فراموش نخواهد شد، ادامه داد: ایثار و از خودگذشتگی پزشکان در رسیدگی و درمان بیماران کرونایی شایسته تقدیر است.
امینی‌زاده با اظهار اینکه روز پزشك، روز قدرداني از مدد اين دستان مهربان و دوست دار سلامت جامعه است، گفت: نامگذاری اول شهریور، زادروز حکیم ابوعلی سینا، پزشک نامدار و بزرگ ایرانی در تاریخ اسلام به عنوان روز پزشک که دستاوردهای علمی و وسیع اش، در دفتر  دانش بشری به عنوان منبع و مرجعی آکادمیک ثبت است، نشان دهنده توان علمی و پیشینه قابل توجه ایرانیان در عرصه پزشکی است.
این مقام مسئول همچنین با بیان اینکه طبیب در افق نگاه مردم همواره از قداست و جایگاه ویژه‌اي برخوردار بوده است، عنوان کرد: پزشكان ضامن سلامت جامعه، امنيـت روحي بيماران و فرشتگان نجاتي هستند كه درد جسم را با روح بلندشان در سايه لطف الهي التيام مي بخشند.
وی بیان کرد: روز پزشک، روزی نمادین برای حفاظت از سلامت مردم و روزي است براي ارج نهادن به خدمات آنهايي که براي حفظ اين نعمت الهي تلاش مي‌کنند.

 


٠٨:٥٥ - شنبه ١ شهريور ١٣٩٩    /    شماره : ١٠٥٨٠    /    تعداد نمایش : ٣٤٥خروج