چاپ        ارسال به دوست

شهردار بندرعباس:

آموزه‌های پیامبر اکرم پاسخگوی نیازهای همیشگی انسان است

شهردار بندرعباس گفت: آموزه‌های پیامبر گرامی اسلام پاسخی برای نیازهای همیشگی انسان در راستای رشد و تعالی است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده در جمع مدیران و کارکنان شهرداری بندرعباس با گرامیداشت هفته وحدت اظهار کرد: پیامبر اکرم(ص) درست زندگی کردن را به مسلمانان آموخت که این آموزه‌ها نیاز همیشگی برای تعالی انسان است.
وی افزود: حضرت محمد(ص) از سوی خداوند به عنوان یک الگوی کامل برای ما برانگیخته شد تا راه و رسم درست زندگی کردن را در قالب فردی و اجتماعی از ایشان یاد بگیریم.
شهردار بندرعباس ادامه داد: با وجود گذشت بیش از ۱۴۰۰ سال از بعثت پیامبر گرامی اسلام، بررسی سخنان، اعمال و رفتار آن حضرت حس غرور و بالندگی به همراه دارد.
امینی‌زاده گفت: هر کس عقایدی دارد و ممکن است یک مسلمان در حد و اندازه خودش به اعتقادات پایبند باشد، در حالی که همه مسلمانان هستیم.
این مقام مسئول در ادامه سخنانش با اشاره به توهین مقامات فرانسه نسبت به‌ جایگاه و شخصیت پیامبر اکرم، تصریح کرد: هرکس عقایدی دارد ولی کسی حق توهین به مقدسات یک جامعه بزرگ را ندارد.
وی با تاکید بر اینکه هویت ما هویت اسلام و پیامبر اسلام است، عنوان کرد: اعتقادات ما برگرفته از اسلام است و اعتقاد داریم به هیچ مقدساتی نباید توهین شود، در حالی که شاید نسبت به آنها نقد وجود داشته باشد.
امینی‌زاده اضافه کرد: طی این روزها شاهد بودیم برخی افراد علیرغم جایگاه سیاسی، به پیامبر اکرم(ص) توهین کرده و انسانیت را زیر پا گذاشته‌اند.
این مقام مسئول در انتها بیان کرد: وظیفه همه ما به عنوان مسلمان این است که نسبت به شخصیت والای حضرت محمد(ص) ابراز ارادت کرده و به شکل‌های مختلف پاسخگویی به این حرکت ناشایست باشیم.

 


١٤:٥٦ - دوشنبه ١٢ آبان ١٣٩٩    /    شماره : ١٠٩٢١    /    تعداد نمایش : ٢٠٩خروج