چاپ        ارسال به دوست

رونمایی از سالنامه آماری شهرداری بندرعباس؛

امینی‌زاده: آمار، مبنای توسعه و کیفیت عملکرد است

شهردار بندرعباس گفت: کسی که ضرورت برنامه ریزی در انجام کارها را درک کرده باشد، نسبت به کار آمار توجه بیشتری دارد، زیرا این امر مبنای توسعه آینده و کیفیت عملکرد در آینده است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده در مراسم رونمایی از سالنامه آماری سالهای ۹۶ و ۹۷ شهرداری بندرعباس که با حضور معاونین شهرداری، مدیران و کارشناسان آمار بخش‌های مختلف شهرداری بندرعباس برگزار شد، اظهار کرد: همه ما نسبت به اهمیت مسئله آمار در برنامه‌ریزی هرچه بهتر واقف هستیم و می دانیم چه ارزشی دارد.
وی ضمن قدردانی از مدیران و کارشناسان آمار در جمع‌آوری و راستی آزمایی آمار بخش‌های مختلف شهرداری بندرعباس، افزود: مقام معظم رهبری نیز به این مسئله اشاره روشن و دقیق دارند و آمار را، به ستون فقرات تشبیه کرده‌اند.
شهردار بندرعباس خاطرنشان کرد: مبنای فعالیت هر دستگاه آمار و اطلاعات دقیق بوده و جمع‌آوری آمار درست زمینه ساز شفافیت است.
امینی‌زاده با اشاره به دیگر مزایای آمار دقیق، گفت: شناسایی نقاط قوت و ضعف در عملکرد دستگاه از دیگر مزایای این فرآیند است و اگر تحلیل آمار نداشته باشیم و اطلاعات را خوب جمع آوری نکنیم، دچار مشکل خواهیم شد.
این مقام مسئول عنوان کرد: اگر بخواهیم چارچوب درست برای تجزیه و تحلیل کیفیت عملکرد داشته باشیم، باید آن را به کمیت تبدیل کنیم که در صورت داشتن اطلاعات و آمار میسر می شود.
وی همچنین عنوان کرد: کسی که نگاه برنامه ریزی داشته باشد، اهمیت کار آمار را بهتر درک می‌کند، زیرا این امر مبنای توسعه آینده و کیفیت عملکرد در آینده است.

 


١٤:٠٢ - چهارشنبه ١٤ آبان ١٣٩٩    /    شماره : ١٠٩٢٣    /    تعداد نمایش : ١٧٢خروج