صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

رایزنی شهرداری بندرعباس با ایتالیایی‌ها در راستای بهره‌گیری از طلای کثیف

 

شهرداری بندرعباس با دعوت از مدیران ارشد یک شرکت ایتالیایی که در زمینه تولید برق از زباله فعال است، در نظر دارد این پروژه زیست محیطی را انجام دهد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده در دیدار با مدیران یک شرکت ایتالیایی که در زمینه تولید برق از زباله فعالیت دارد، اظهار کرد: در حوزه مدیریت شهری، روزانه 430 تن زباله از سطح شهر بندرعباس جمع‌آوری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه از این میزان 28 تن را زباله‌های تر تشکیل می‌دهند، افزود: از این میزان نیز 8 تن زباله در مبدا و مابقی در مقصد تفکیک می‌شود که ما در مجموعه شهرداری به دنبال شیوه‌ای هستیم که بهره‌گیری از زباله را لحاظ کرده و به مرور زمان در راستای حفظ محیط زیست، گام برداریم.

شهردار بندرعباس با تأکید بر اینکه در دنیا از زباله به عنوان طلای کثیف یاد می‌شود، ادامه داد: تولید برق، تولید کود و غیره استفاده‌هایی است که می‌توان از زباله انجام داد و ما نیز در تلاشیم تا در این زمینه سرمایه‌گذاری و تمهیدات لازم را به نتیجه مطلوب برسانیم.

امینی‌زاده همچنین با اشاره به اینکه حدود 11 سال از راه‌اندازی سایت دفن زباله بندرعباس می‌گذرد، تصریح کرد: در حال حاضر زمینه مورد نیاز تولید برق از زباله فراهم است و قبلا نیز شرکت‌های خارجی دیگری برای فعالیت در این زمینه به بندرعباس آمده و مذاکراتی در این زمینه صورت گرفته است.

فابیو ترزندی مدیر این شرکت ایتالیایی فعال در زمینه تولید برق از زباله نیز در این دیدار گفت: شرکت ما از سال 1994 میلادی فعالیت خود را در این زمینه آغاز کرده و قبلا در 15 سایت دفت زباله ایتالیا به تولید برق پرداخته و از زمانی که دفن زباله به شیوه‌ سنتی در ایتالیا ممنوع شده، تعداد سایت‌های فعال ما به پنج مورد کاهش یافته است.

وی با اشاره به جزئیات نحوه فعالیت این شرکت افزود: شیوه کار به این صورت است که ابتدا بر روی محل‌های دفن پسماند، چاه زده می‌شود و شیرابه را بیرون می‌کشند و از طریق توربین‌های مخصوص از گاز موجود شده در محل دفن، برای تولید برق استفاده می‌شود.

فابیو ترزندی خاطرنشان کرد: طی سال‌های فعالیت این شرکت، در مجموع حدود 300 میلیون کیلووات برق توسط توربین‌های بکار گرفته شده، تولید شده است.

وی با تأکید بر علاقمندی این شرکت در راستای سرمایه‌گذاری و فعالیت در زمینه تولید برق از زباله، بیان کرد: امیدواریم در مذاکرات انجام شده و آتی، به نتایج خوبی در این زمینه برسیم.

 

مدیر این شرکت ایتالیایی اظهار کرد: علاقمندی شهردار بندرعباس برای سرمایه‌گذاری در زمینه تولید برق از زباله قابل توجه است و می‌توان در آینده نزدیک، بندرعباس را جزو شهرهای پیش‌روی ایران، در این زمینه دانست.


١٢:٤٥ - يکشنبه ٢٧ فروردين ١٣٩٦    /    شماره : ٣٩٩٠    /    تعداد نمایش : ٤٤٠خروج