صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر درآمد شهرداری بندرعباس مطرح کرد:

فرار صنایع غرب از پرداخت عوارض

مدیر درآمد شهرداری بندرعباس گفت: صنایع و پرسنل آنها خدمات قابل توجهی از شهر و شهرداری دریافت می‌کنند اما در قبال آن هیچ تعهدی نسبت به بندرعباس ندارند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، شهباز برآهویی با اشاره به اینکه کلیه شخصیت‌های حقوقی و حقیقی مؤظف به پرداخت عوارض مربوط به شهر هستند، اظهار کرد: پرداخت عوارض به عنوان یک وظیفه عمومی، موجب ارایه خدمات بهتر به شهر و شهروندان می‌شود.

وی با اشاره به کوتاهی صنایع غرب بندرعباس در پرداخت عوارض مربوط به شهر، افزود: صنایع و پرسنل آنها خدمات قابل توجهی از شهر و شهرداری دریافت می‌کنند اما در قبال آن هیچ تعهدی نسبت به بندرعباس ندارند، در صورتی که بر اساس بند الف ماده 38 قانون مالیات بر ارزش افزوده، موظف به پرداخت حق آلایندگی و هزینه خدمات شهری هستند.

مدیر درآمد شهرداری بندرعباس ادامه داد: صنایع غرب منشاء آلودگی در شهر بندرعباس با وجود تأکید قانون مبنی بر پرداخت حق آلایندگی و هزینه خدمات شهری، همچنان نسبت به این مسئله بی‌تفاوت هستند.

برآهویی خاطرنشان کرد: مردم شهر بندرعباس روزانه آلایندگی زیادی که منشاء بیشتر آن فعالیت صنایع غرب است، تحمل می‌کنند و شهر نیز در قالب خدمات شهری و مبلمان شهری به کارکنان این مجموعه‌ها خدمات‌دهی دارد اما در برابر آن هیچ گونه عوارضی پرداخت نمی‌شود.

وی گفت: از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی انتظار داریم این مسئله را به عنوان یک موضوع اساسی و حائز اهمیت دنبال کنند تا حقی از شهروندان ضایع نشود.

برآهویی با اشاره به اعلام ناظر گمرکات استان هرمزگان مبنی بر درآمد 12 هزار میلیارد تومانی گمرکات استان طی سال 95، بیان کرد: بر اساس قانون، باید 9 درصد از این میزان درآمد به عنوان ارزش افزوده به استان تعلق بگیرد که طبیعتاً شهرداری نیز به دلیل خدمات و قرار دادشتن گمرک شهید رجایی و باهنر در محدوده و حومه شهر، باید از آن بهره‌مند می‌شد، اما چنین اتفاقی رخ نداده است.

 

مدیر درآمد شهرداری بندرعباس بیان کرد: امیدواریم مسئولان استان و همچنین نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی نسبت به این مسئله در راستای توسعه و آبادانی هرچه بیشتر شهر اهتمام ویژه داشته باشند.


١٣:٣٣ - شنبه ٢٤ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٤١٨١    /    تعداد نمایش : ٣١٨خروج