صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

momayeziو ممیزی
بارانی خبر داد:

اجرای طرح ممیزی املاک در منطقه سه بندرعباس

دبیر ستاد ممیزی املاک شهرداری بندرعباس گفت: با اتمام طرح ممیزی در منطقه یک و دو شهر بندرعباس، این طرح  از ابتدای تیر ماه در محدوده منطقه سه شهرداری بندرعباس آغاز شده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، وحید بارانی با اشاره به اینکه اجرای طرح ممیزی املاک شهر بندرعباس از آذرماه سال گذشته آغاز شده است، اظهار کرد: تاکنون حدود 70 درصد این طرح اجرا شده که از اول تیرماه سال جاری در ادامه و بخش پایانی طرح در منطقه سه شروع شده است.

وی با اشاره به اهداف اجرای این طرح، افزود: برنامه‌ریزی بهتر و دقیق در راستای توسعه شهری و دست‌یابی به اطلاعاتی که بدانیم در یک منطقه و محله چه تعداد ملک وجود دارد، از مهمترین اهداف اجرای این طرح است.

دبیر ستاد ممیزی شهرداری بندرعباس با تأکید بر اهمیت اجرای طرح ممیزی املاک، گفت: اهمیت این موضوع بسیار بالاست، زیرا برنامه‌ریزی و توسعه شهری بر مبنای همین اطلاعات صورت می‌گیرد.

بارانی با تأکید بر دقت در اجرای این طرح، تصریح کرد: در این طرح اطلاعات مربوط به کلیه اماکنی که در محدوده شهری قرار دارند، اعم از مسکونی، تجاری، نظامی، عمومی و غیره برداشت می‌شود.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود حدود 65 هزار ملک در منطقه سه شهر بندرعباس بررسی و ثبت شود، افزود: با گذشت کمتر از یک سال، اطلاعات مربوط به حدود 60 هزار ملک توسط کارشناسان ممیزی شهرداری بندرعباس برداشت شده است.

دبیر ستاد ممیزی شهرداری بندرعباس خاطرنشان کرد: با اتمام طرح ممیزی در منطقه یک و دو شهرداری بندرعباس از ابتدای تیر ماه این طرح  در محدوده منطقه سه شهرداری بندرعباس آغاز شده است.

دبیر ستاد ممیزی شهرداری بندرعباس با اظهار اینکه دراین طرح تنها شهرداری ذی‌نفع نیست، افزود: استانداری، معاونت برنامه‌ریزی استانداری، اداره‌کل راه و شهرسازی و سایر ارگان‌ها و اداراتی که نیاز به اطلاعات این طرح دارند، از نتایج حاصل از اجرای ممیزی بهره‌برداری می‌کنند.

وی با تأکید براینکه اجرای طرح ممیزی از نظر تهیه نقشه جامع شهری دارای اهمیت است، گفت: انجام ممیزی با اطلاع قبلی صورت می‌گیرد و با حضور کارشناس ممیزی، کار برداشت اطلاعات املاک مختلف انجام می‌دهد.

 

بارانی در پایان اظهار کرد: از عموم شهروندان تقاضا داریم که در اجرای هرچه بهتر این طرح یاری رسان مجموعه شهرداری باشند.


١٤:٠٠ - يکشنبه ٢٥ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٤١٩٠    /    تعداد نمایش : ٣٧٤خروج