صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

شورا,محله,سورو,شهرداری,منطقه,سه,شهرداری,بندرعباس,
مدیر منطقه سه شهرداری بندرعباس:

زمین‌های ورزشی ساحلی، یک نیاز اساسی برای ورزش جوانان/ تاکید شهردار بندرعباس بر توسعه بوستان سورو

مدیر منطقه سه شهرداری بندرعباس گفت: در حدود 2 کیلومتر این بوستان توسعه پیدا خواهد کرد و این بوستان تا تا خور قدیمی (گهرو) توسعه خواهد یافت.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس روح‌الله مرادی‌زاده در همایششورای اجتماعی محله سورو با بیان اینکه شهروندان این محله، مردمی با اصالت و مهمان نواز هستند، گفت: یکی از محلاتی که فرهنگ قدیمی و بومی شهر بندرعباس بیشتر به چشم می‌خورد همین محله سورو است.

مدیر منطقه سه شهرداری بندرعباس در ادامه گفت: همایش‌ها و نمایشگاه‌های بومی و محلی در این محله در طول سال، چندین بار برگزار می‌شود و هر فردی که وارد این شهر می‌شود قطعاً به محله و ساحل سورو می‌آید.

مرادی زاده با تصریح اینکه موضوع تصرف زمین‌های محله سورو که مشرف به ساحل است، یکی از مواردی است که در حال حاضر شهرداری آن راپیگیری می‌کند، تاکید کرد: متاسفانه برخی از سازمان‌ها با تصرف و پیشروی به سمت ساحل، و فنس کشی، موجب نازیبا شدن بوستان‌های ساحلی شده است که امیدواریم با عقب‌نشینی این نهادها بتوان دهکده گردشگری زیبا  در ادامه بوستان سورو احداث گردد.

وی با اشاره به اینکه ساختن بوستان کاری بسیار ارزنده، اما حفظ و نگهداری آن مهم‌تر است، خاطرنشان کرد: هزینه احداث و تجهیز بوستان‌ها از محل عوارض پرداختی شهروندان به شهرداری بوده و بر همین اساس باید در حفظ و نگهداری آن کوشا باشیم.

مدیر منطقه سه شهرداری بندرعباس  احداث بوستان سورو را یکی از کارهای مهمی که شهرداری در محدوده سورو انجام داده است دانست و افزود: این مکان در گذشته محل دپوی نخاله بود ولی در حال حضر تبدیل به یک مکان تفریحی گردشگری شده است.

مرادی‌زاده در ادامه با بیان اینکه توسعه بوستان سورو یکی تاکیدات شهردار بندرعباس است، خاطرنشان کرد:  در حدود 2 کیلومتر این بوستان توسعه پیدا خواهد کرد و این بوستان تا تا خور قدیمی (گهرو) توسعه خواهد یافت و این بوستان به یک فرصت تفریحی برای شهروندان و گردشگران تبدیل خواهد شد.

وی تفکیک زباله را یکی از بهترین راه‌های صرفه جویی در هزینه‌های شهرداری دانست و خاطر نشان کرد: جمع‌آوری زباله روزانه 40 میلیون تومان برای شهرداری منطقه 3 هزینه دارد و امیدواریم که بتوانیم با کمک شورای اجتماعی محلات، فرهنگ تفکیک زباله تر و خشک را در محله قدیمی و با اصالت سورو، آغاز کنیم.

این مقام مسئول با اشاره به  اینکه شهرداری بندرعباس، احداث زمین ورزشی ساحلی سورو را در دستور کار خود قرار داده است، افزود: احداث زمین‌های ورزشی ساحلی، یک نیازاساسی برای ورزش جوانان ساحل‌نشین است.

 


١٤:١٥ - شنبه ٢٢ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ٥٢٢٧    /    تعداد نمایش : ٦٥٦خروج