صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

چهارمین همایش پدافند غیر عامل شهرداری بندرعباس برگزار شد

چهارمین همایش پدافند غیر عامل شهرداری بندرعباس با حضور شهردار، معاونین شهرداری و جمعی از مدیران شهرداری بندرعباس برگزار شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، حمیدرضا حیدری‌پوری در این همایش اظهار کرد: پدافند غيرعامل از مهم ترين رويکردها و راهبردها در حوزه مديريت بحران شهري است.

وی با بیان اینکه ايمني و امنيت از ديرباز تاکنون در برنامه‌ريزي و مديريت سکونتگاه‌هاي شهري مورد توجه قرار دارد، افزود: این مهم در فضاهاي شهري نیز لازم بوده و در بستر نگاهي جامع، اقدامات سيستم دفاع غيرعامل باید مورد توجه قرار گيرد تا افزايش توان و اقتدار نظام و کاهش آسيب‌پذيري‌هاي کالبدي و انساني از تجاوزات احتمالي، امکان وقوع يابد.

مدیر بحران و پدافند غیرعامل شهرداری بندرعباس ادامه داد: در اين ميان، پدافند غيرعامل را مجموعه اقدامات غيرمسلحانه‌اي مي‌دانند که موجب کاهش آسيب‌پذيري نيروي انساني، ساختمان‌ها و تاسيسات شهري و تجهيزات و شريان‌هاي شهري و منطقه‌اي در مقابل عمليات خصمانه و مخرب دشمن مي‌شود.

حیدری‌پوری تصریح کرد: در اين راستا، بررسي پدافند غيرعامل و تحقق يکپارچگي، شناسايي عوامل موثر بر يکپارچگي و تفرق در مديريت شهري و پدافند غيرعامل ضروري است.

وی گفت: شهرداری بندرعباس در این دوره مدیریتی اقدامات قابل توجهی نسبت به این مهم انجام داده و برنامه‌های مدونی را برای آینده نزدیک به اجرا می‌رساند.

این مقام مسئول با اشاره به حضور پررنگ شهرداری بندرعباس در نمایشگاه پدافند غیر عامل استان، بیان کرد: امیدواریم با برگزاری منظم آموزش‌های لازم ویژه همکاران و شهروندان، نسبت به آگاهی‌بخشی لازم در این زمینه تاثیر گذار باشیم.

اضافه می‌شود، در ادامه این همایش از فعالین حوزه پدافند غیر عامل شهرداری بندرعباس تقدیر شد.

 


١٤:١٥ - دوشنبه ١٤ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ٥٧٩٨    /    تعداد نمایش : ٢٢٧خروج