صفحه اصلی > اخبار ویژه 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

شهید,مدافع حرم,هرمزگان,بندرعباس,شهر,عباس امینی زاده,امام علی,21 رمضان,امیر المومنین,
شهردار بندرعباس:

امام علی (ع)، امیر خوبی‌ها، مظهر عدالت، آزادگی و جوانمردی/ ایشان، با شمشیر تحجر و جهالت به شهادت رسیدند/ جوانان استان چه در زمان جنگ تحمیلی و چه در جبهه‌های مقاومت اسلامی حضور فعال داشته‌اند

شهردار بندرعباس امیرالمومنین علی (ع) را امیر خوبی‌ها، مظهر عدالت، آزادگی و جوانمردی دانست و افزود: ایشان بدون هیچ دلبستگی به لذایذ دنیوی، پاسدار اخلاق، حرمت و کرامت انسانی بود و مظلومانه با شمشیر تحجر و جهالت به شهادت رسیدند.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده دراین ارتباط گفت: سراسر زندگی حضرت امیرالمومنین علی (ع) برای بشر، درسی آموزنده و جاودانه است.

شهردار بندرعباس با اشاره به منویات مقام معظم رهبری که می فرماید: «وجود امیرالمؤمنین علیه السلام از جهات متعدد و شرایط گوناگون، برای همه نسل های بشر یک درس جاودانه و فراموش نشدنی است»، افزود: همه سال‌ها، همه روزها و همه تاریخ، متعلق به امیرمؤمنان و خط و راه روشن ایشان است.

وی به شهادت پاسدار خلیل تختی‌نژاد در سوریه اشاره کرد و گفت: جوانان جان بر کف استان هرمزگان همیشه در راستای دفاع از آرمان‌های رفیع دین مبین اسلام، چه در زمان جنگ تحمیلی و چه در جبهه‌های مقاومت اسلامی حضور فعال داشته‌اند.

امینی‌زاده در ادامه اظهار کرد: از مردم شهید پرور هرمزگان درخواست دارم با حضور با شکوه خود در مراسم وداع با پیکر مطهر شهید بزرگوار، یک بار دیگر، عشق و ارادت مردم استان به شهدا را نشان دهیم.

وی در ادامه با بیان اینکه برای انسان والایی که می‌خواهد بر فراز همه پدیده‌های عالم وجود پرواز کند، و هیچ چیز پای بند او نباشد، و او را اسیر نکند، اسوه حقیقی، امیرالمؤمنین است، تصریح کرد: آنچه مهم است و امروز برای ما از معرفت و آگاهی‌ها مهم‌تر است، نزدیک شدن عملی به سیره و روش امیرالمؤمنین علیه السلام است.

امینی‌زاده با تاکید بر اینکه لیالی قدر علاوه بر آیین و فضایلی خاص، همواره یادآور مظلومیتی بزرگ برای والاترین جایگاه اسلام ناب محمدی(ص) در دل تاریخ است، خاطرنشان کرد: در این شب‌ها و روزهای مملو از روح الهی همگان به یاد می‌آورند که چگونه معاندان و منافقان در قبال ولایت و امامت جفاکاری پیشه کردند.

این مقام مسئول شب‌هاي پر برکت قدر را فرصتی دانست تا بار ديگر توفيق عبادت و بندگي و بهره‌گيري از معنويات خوان گسترده الهي که نصيب همه بندگان شده است،خاطرنشان کرد: با ياد بزرگ‌مرد تاريخ، حضرت علي (ع) زير باران رحمت "ليله القدر" مي‌ايستيم تا جان‌هايمان تطهير شود و شايد به مضمون قدر که مي‌گويند از هزار ماه برتر است دست‌يابيم گرچه ما را بر عظمت و شناسايي آن راهي نيست.

شهردار بندرعباس امیرالمومنین علی (ع) را امیر خوبی‌ها، مظهر عدالت، آزادگی و جوانمردی دانست و افزود: وجود پر برکت ایشان، گویای عظمت و جاودانگی پیشوایی است که در سرتاسر عمر پر برکتشان، بدون هیچ دلبستگی به لذایذ دنیوی، پاسدار اخلاق، حرمت و کرامت انسانی بود و مظلومانه با شمشیر تحجر و جهالت به شهادت رسیدند.

امینی‌زاده گفت: اینجانب ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات، شهادت مولی الموحدین علی بن ابی طالب (ع) را به همه مسلمانان و به ویژه شهروندان شریف شهر بندرعباس تسلیت عرض نموده و توفیق درک شب قدر و آمرزش گناهان را از خداوند منان خواستارم.


١٨:٠١ - سه شنبه ١٥ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٥٣٣٠    /    تعداد نمایش : ٦٩٤خروج