صفحه اصلی > اخبار ویژه 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

شهرداری بندرعباس,شهردار بندرعباس,قدس,عباس امینی زاده,رمضان,فلسطین,روز,
شهردار بندرعباس:

قدس، دفتر خونین شجاعت و مقاومت اسلامی است/ دعوت برای حضور پرشور و گسترده در راهپیمایی روز قدس

شهردار بندرعباس گفت: روز قدس نماد وحدت و اراده امت اسلامی در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین، غزه و دیگر کشورهای اسلامی بوده و می‌توان قدس را روز ایستادگی مستضعفان عالم، علیه مستکبران و روز فریاد مظلومیت ملت‌ها دانست.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده با گرامیداشت روز قدس اظهار کرد: روز جهانی قدس، مناسبتی رسمی در جمهوری اسلامی ایران است که در حمایت از ملت فلسطین برگزار می‌شود و امام خمینی(ره) درباره روز قدس فرمودند:«روز قدس فقط روز فلسطین نیست، روز اسلام است.»

وی با اشاره به حمایت همه‌جانبه مردم از این روز، افزود: همه ساله مردم ایران و بسیاری از کشورهای حق‌طلب جهان در آخرین جمعه ماه رمضان به راهپیمایی در حمایت از مردم فلسطین می‌پردازند.

شهردار بندرعباس با اظهار اینکه قدس، دفتر خونین شجاعت و مقاومت اسلامی است، ادامه داد: در واقع روز قدس نماد وحدت و اراده امت اسلامی در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین، غزه و دیگر کشورهای اسلامی بوده و می‌توان قدس را روز ایستادگی مستضعفان عالم، علیه مستکبران و روز فریاد مظلومیت ملتی دانست که با خون فرزندان خود پرده از چهره کریه رژیم غاصب صهیونیستی برمی‌دارند.

امینی‌زاده با تاکید بر اینکه روزقدس برای اعلام حمایت از فلسطین است و می‌تواند به عنوان روز وحدت‌بخش جهت همگرایی تمام مسلمانان جهان در برابر توطیه‌های بیگانگان به کار بیاید و ملل مسلمان را باهم متحد سازد، تصریح کرد: این اتحاد می‌تواند بر توانمندسازی کشورهای اسلامی در برابر دشمنان بی‌شمارشان، بسیار موثر و مفید واقع شود.

وی خاطرنشان کرد: روز قدس، برای رهایی فلسطین و اتحاد مسلمانان مهم و حایز اهمیت است و بنا بر همین دلیل است که همه ساله با شکوه‌تر از قبل تجلیل می‌گردد و برای مردم همواره تازه و قابل ستایش باقی می‌ماند.

شهردار بندرعباس افزود: ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همگان در ماه ضیافت الهی، از آحاد مردم آزاده، شریف و همیشه در صحنه بندرعباس دعوت می‌نمایم تا در راهپیمایی یوم الله قدس حضور باشکوه داشته باشند و انزجار خویش را از جنایات رژیم غاصب صهیونیستی ابراز کرده و وحدت و اتحاد امت اسلامی را در مسیر تحقق آرمان مقدس آزادی قدس شریف به نمایش گذارند.

 


١١:٤٢ - پنج شنبه ١٧ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٥٣٣٢    /    تعداد نمایش : ٦٦٢خروج