صفحه اصلی > اخبار ویژه 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

بندرعباس,شهرداری,تقاطع,غیر همسطح,روگذر,زیر گذر,شهروندان,گردشگر,فرماندار,پویافر,
فرماندار بندرعباس:

پروژه‌های عمران شهری شهرداری چهره شهر را تغییر می‌دهد

فرماندار بندرعباس گفت: پروژه‌‌هایی که در سطح شهر بندرعباس در حال اجراست، چهره شهر را کاملا دگرگون خواهد کرد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌‎الملل شهرداری بندرعباس، احمد پویافر در حاشیه مراسم آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیرهم‌سطح مهرگان اظهار کرد: پروژه‌‌هایی که در سطح شهر بندرعباس در حال اجراست، در یک افق کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت چهره شهر را کاملاً دگرگون خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه اجرای پروژه‌های حوزه حمل و نقل در کوتاه مدت آثار خود را در بحث ترافیکی نشان خواهد داد، افزود: امروز شاهد آغاز به کار نهمین تقاطع غیرهم‌سطح شهر بندرعباس هستیم که اجرای آن در کاهش تصادفات و کاهش بار ترافیکی بسیار موثر است.

فرماندار بندرعباس ادامه داد: این پروژه که کامل‌ترین تقاطع غیرهم‌سطح شهر نیز محسوب می‌شود، یکی از بخش‌های اصلی شهر یعنی بلوار رسالت را به شمالی‌ترین راه‌های دسترسی شهر مانند بلوار شهید رجایی تسهیل می‌کنند، باعث مرتفع شدن مشکلات بسیاری خواهد شد.

پویافر خاطرنشان کرد: علاوه بر این اقدامات، در ساحل شهر نیز به عنوان یکی از بخش‌های پرمخاطب پروژه‌های خوبی در دست اقدام است که وضعیت ساحل سورو تا نخل‌ناخدا، به لحاظ گردشگری و استفاده از منظر دریا به یک قطب گردشگری تبدیل می‌شود.

وی از ایجاد امکانات شهری جهت استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت دریا خبر داد و گفت: علاوه بر زیباسازی ساحل، توجه به مبلمان شهری و تغییر آن، در چندین نقطه از ساحل بندرعباس علاوه بر مکان‌های موجود، مکان‌های تفریحی برای جذب گردشگر و استفاده شهروندان احداث می‌شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: احداث پیست‌های دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی نیز در پروژه بهسازی ساحل بندرعباس انجام می‌شود.


١٣:١٠ - سه شنبه ٢٢ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٥٣٤١    /    تعداد نمایش : ٧٢٠خروج