صفحه اصلی > اخبار ویژه 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

شهردار بندرعباس,عباس امینی زاده,عید فطر,رمضان,مومنان,مسلمانان,
شهردار بندرعباس:

«عید سعید فطر» شادمانه‌ترین عید اسلام است

شهردار بندرعباس گفت: عید سعید فطر شادمانه‌ترین عید اسلام است و مانند قافیه، در پایان بیت پرستش قرار گرفته است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده با تبریک عید سعید فطر اظهار کرد: پایان هر عبادتی، عیدی است که برازنده آن عبادت است و رمضان در ایستگاه فطر به بار می‌نشیند و بال می‌گشاید.

وی با اشاره به اینکه رمضان، فصل وصل و فطر ضیافتگاه وصال است، افزود: روز عید فطر، از روزهای بسیار مهم براى مسلمانان است، زیرا پس از یک ماه روزه و تهجد و عبادت، براى گرفتن پاداش الهى آماده مى‌شوند.

وی با اشاره به اینکه این روز، سبب شادى و سرور است، چراکه هر مسلمانى از انجام وظیفه الهى خوشحال و مسرور است، افزود: مسلمانان روزه‌دار که ماه رمضان را به روزه‌داری به پا داشته و از خوردن و آشامیدن و بسیاری از کارهای مباح دیگر امتناع ورزیده‌اند، اکنون پس از گذشت ماه رمضان در نخستین روز ماه شوال اجر و پاداش خود را از خداوند می‌طلبند، اجر و پاداشی که خود خداوند به آنان وعده داده است.

شهردار بندرعباس با بیان اینکه عید فطر یکی از دو عید بزرگ در سنت اسلامی است که درباره آن احادیث و روایات بیشماری نقل شده، ادامه داد: عید به معنای اصطلاحی، آن روزی است که در آن قوم و ملتی به موهبتی نائل شده باشند و این معنا سنتی بشری است که جهت بزرگداشت آن موهبت مهم و سرنوشت‌ساز هرسال تکرار می‌شود.

امینی‌زاده ادامه داد: نکته مهم دیگری که از مجموعه روایات ذکر شده در زمینه حقیقت و جایگاه عید فطر استفاده می‌شود، این است که گروه‌های مختلف انسان‌ها در قیامت در اثر عملکرد دنیوی‌شان از یکدیگر متمایز خواهند بود و در دنیا نیز مواضع مختلف انسان‌ها نسبت به عید فطر از یکدیگر متمایز است.

وی گفت: بنابراین عید فطر بزرگداشت یک روز و تکرار یک خاطره نبوده، بلکه واقعیتی است که هر سال در اول ماه شوال عده بسیاری از بندگان خداوند که در مسابقه عبادت ماه رمضان تلاش نموده‌اند، موفق به اخذ جوایز و درجات عالی می‌گردند.


٢١:٣٨ - پنج شنبه ٢٤ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٥٣٤٩    /    تعداد نمایش : ٦٣٧خروج