صفحه اصلی > اخبار ویژه 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

تحولات حمل و نقل درون‌شهری بندرعباس؛ بزودی

شهردار بندرعباس از اجرای طرح‌های تحول آفرین در حوزه حمل و نقل درون‌شهری این شهر در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده با گرامیداشت 26 آذرماه روز حمل و نقل، اظهار کرد: امروزه یکی از مسایل بسیار مهم شهرهای بزرگ، حمل و نقل و ترافیک شهری است.

وی با اشاره به توسعه روز افزون مراکز استان‌ها در داخل کشور، افزود: این مسئله در بندرعباس به عنوان یک شهر بندری قابل توجه که از رشد جمعیتی قابل توجهی برخوردار است، اهمیت بیشتری دارد.

شهردار بندرعباس با اشاره به توسعه معابر، بهسازی معابر اصلی و فرعی شهر و تغییرات مثبت در این زمینه، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه کمبود و نارسایی در سیستم حمل و نقل زمینی بخصوص حمل و نقل شهری به عنوان یکی از موانع رشد و توسعه هر شهر به شمار می‌رود، به دنبال ایجاد تغییرات اساسی در این زمینه هستیم.

امینی‌زاده همچنین با بیان اینکه برخی از این اقدامات انجام شده و بخشی از آنها نیز در حال انجام است، خاطرنشان کرد: توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی اصلی‌ترین برنامه‌ کنونی شهرداری بندرعباس در زمینه حمل و نقل درون‌شهری است.

وی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: در سال‌های جنگ تحمیلی، با اوج گرفتن بحران گزارشاتي در زمينه وجود كالاهاي اساسي و مورد نياز كشور در بنادر جنوبي و محدوديت شديد در زمينه حمل و نقل و انتقال آنها به شهرها و مناطق جنگي، از سوي مقامات وزارت راه و ترابري و وزارت بازرگاني، به حضرت امام(ره) ارائه شد و رهبر كبير انقلاب اسلامي نيز در سخنراني خود در روز 26 آذرماه 1362 ضمن اطمينان دادن به مردم در زمينه وجود مايحتاج عمومي به مقدار مورد نياز در بنادر جنوب، كاميونداران كشور را به مشاركت در تخليه هرچه سريعتر بنادر فراخواندند.

 


١٥:٢٢ - دوشنبه ٢٦ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ٥٩٨٥    /    تعداد نمایش : ٣٢٨خروج