چاپ        ارسال به دوست

امینی‌زاده:

حماسه 9 دی، نماد عزّت، استقلال و بصیرت مردمی است

شهردار بندرعباس گفت: حماسه 9 دی، نماد عزّت، استقلال و بصیرت مردمی است که تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان‌های انقلاب ایستاده‌اند.
به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده با گرامیداشت سالروز حماسه 9 دی، اظهار کرد: امروز 9 دی مصادف است با سالروز حضور عاشورایی مردم حماسه ساز و ولایتمدار ایران اسلامی در راهپیمایی 9 دی ماه 1388 که نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و برگ زریّن دیگری در افتخارات مردم ایران محسوب می‌شود.
وی افزود: حماسه 9 دی، نماد عزّت، استقلال و بصیرت مردمی است که تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان‌های انقلاب ایستاده‌اند و با صدای رسا اعلام کردند که اگر دشمن در برابر دین آنها بایستد در برابر تمام دنیای آنها خواهند ایستاد.
شهردار بندرعباس با تاکید بر اینکه روز نهم دی‌ماه در تاریخ انقلاب اسلامی با عنوان روز«بصیرت» تبدیل به یوم‌الله و ماندگار شده است، خاطرنشان کرد: در این روز ماندگار و تاریخی ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی، حماسه‌ای دیگر آفرید و دشمنان اسلام و انقلاب را مأیوس و ناامید کردند.
امینی‌زاده بیان کرد: نهم دی، روزی است که مردم ایران نشان دادند دشمنان خود و انقلاب خود را به خوبی می شناسند و هرگز فریب حیله‌ها و نیرنگ‌های آنان را نمی‌خورند.
وی تصریح کرد: این روز بزرگ روزی است که مردم ایران نشان دادند که با بصیرتند و در میان گرد و غباری که فتنه‌گران به پا کرده‌اند هرگز، نه راه را گم می‌کنند و نه دست از راهبر واقعی که همانا ولایت فقیه است، بر می‌دارند و در نهایت روز نهم دی روزی است که مردم مسلمان و انقلابی ایران نشان دادند که این جمله حضرت امام(ره) را که فرمودند:«پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت تان آسیب نرسد» به خوبی در عمل به آن معتقد و پایبند هستند.
شهردار بندرعباس با اظهار اینکه نهم دی‌ماه روز جشن بلوغ فکری و شخصیتی نظام اسلامی بود، گفت: مردم مسلمان ایران در تظاهرات ۹ دی۸۸ با حضور چشمگیرخود،بصیرت و هوشیاری ملت مسلمان را به رخ جهانیان نشان دادند به طوری که این حضور پرشور برای همیشه به عنوان حماسه ای ماندگار در تاریخ ایران به ثبت رسید.
امینی‌زاده در انتها نیز ضمن دعوت از شهروندان و مسئولان جهت حضور پرشکوه در مراسمات و تجمع‌های قانونی سالروز این حماسه بزرگ، افزود: مردم مسلمان ایران در تظاهرات ۹ دی۸۸ با حضور چشمگیر خود، بصیرت و هوشیاری ملت مسلمان را به رخ جهانیان نشان دادند به طوری که این حضور پرشور برای همیشه به عنوان حماسه ای ماندگار در تاریخ ایران به ثبت رسید.


٠٩:٠٤ - يکشنبه ٩ دی ١٣٩٧    /    شماره : ٦٠٤٢    /    تعداد نمایش : ١٠٤٢خروج