چاپ        ارسال به دوست

شهردار بندرعباس:

"عید فطر" تجلی خدا خواهی و امیدواری به رحمت الهی است

شهردار بندرعباس گفت: عید سعید فطر تجلی خدا خواهی و جشن دوری از معصیت و اوج امیدواری به مغفرت و رحمت الهی است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده با تبریک عید سعید فطر، اظهار کرد: عید فطر، عید برآمدن انسانی نو از خاکسترهای خویشتن خویش است.

وی با اشاره به اینکه عید سعید فطر تجلی خدا خواهی و جشن دوری از معصیت و اوج امیدواری به مغفرت و رحمت الهی است، افزود: در فرهنگ اسلامى نخستین روز ماه شوال به عنوان عید فطر و جشن بازگشت ‏به فطرت معین شده است، زیرا مسلمانان روزه‌دار در طول ماه رمضان با ارتباط هاى پى در پى با خداوند متعال و استغفار از گناهان به تصفیه روح و جان خویش همت کرده و از تمام آلودگى‏‌هاى ظاهرى و باطنى که بر خلاف فطرت آنهاست، خود را پاک نموده و به فطرت واقعى خود برمى‌گردند.

شهردار بندرعباس خاطرنشان کرد: ماه مبارک رمضان فرصتی گرانقدر بود تا بندگان صالح خدا روح زنگار گرفته از عادات دنیوی را در چشمه جوشان فیض حضرت حق بشویند و در شب‌های قدر، تسبیح فرشتگان را به گوش جان بشنوند و در سایه دستورات حیات بخش قرآن کریم، از تغافل و دنیازدگی آزاد شوند.

امینی‌زاده بیان کرد: ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات عموم مردم مؤمن و روزه‌دار ایران اسلامی در ماه مبارک رمضان، فرارسیدن عید سعید فطر، عید پیروزی در جهاد اکبر و سرآغاز تحولات اساسی در زندگی خداجویان و پرهیزکاران را به مردم مومن و فهیم بندرعباس تبریک عرض می‌کنم.

وی در انتها نیز عنوان کرد: مهم ترین دستاورد این ماه را حفظ وحدت و تقویت اراده جمعی همه مسلمانان برای خدمت‌رسانی به مکتب سعادت بخش اسلام می‌دانم و امیدوارم با بهره‌گیری از توفیقات برگرفته از برکات ماه مبارک رمضان، با انگیزه بالا و همتی والا، شهر عزیزمان را در مسیر اعتلا و آبادانی و نیل به آرمان‌های بلند قرار دهیم.


٠٨:١٥ - چهارشنبه ١٥ خرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٧٦٣٤    /    تعداد نمایش : ١٢٩٨خروج