چاپ        ارسال به دوست

شهردار بندرعباس:

کار و تلاش دستگاه قضایی موجب عدالت و صیانت از حقوق فردی و اجتماعی می‌شود

شهردار بندرعباس گفت: در نظام جمهوری اسلامی، انتظار عموم مردم از دستگاه قضایی، بسط و گسترش عدل، تامین و گسترش امنیت، رفع موانع تولید و سرمایه‌گذاری، مجاهدت در جهت حفظ بیت‌المال و احقاق حقوق مظلومان، برخورد و مقابله با قانون شكنان و متجاوزین به حقوق و امنیت عمومی جامعه است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده با گرامیداشت هفته قوه قضائیه اظهار کرد: سالروز شهادت مظلومانه آیت‌ا... دکتر بهشتی و جمعی از مسوولان کشورمان در هفتم تیر سال 1360در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز قوه قضاییه نامیده شده که بی‌گمان این قوه یکی از ارکان مهم اجرای عدالت، برقراری نظم و امنیت در جامعه و به عنوان پناهگاه مردم در نظام اسلامی به شمار می‌رود.

وی با تاکید بر اینکه بر این اساس، موفقیت قوه قضائیه، مایه مباهات برای کشور و ملت بزرگ ما محسوب می‌شود، افزود: قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران با پاسداری از قانون اساسی و سرلوحه قرار دادن رهنمودها و ارشادات مقام عظمای ولایت به عنوان رکن اساسی نظام، مسوولیت خطیر و حساسی را در پشتیبانی از حقوق فردی و اجتماعی و تحقق بخشیدن به عدالت عهده‌دار است.

شهردار بندرعباس خاطرنشان کرد: مروری گذرا بر چهار دهه برپایی نظام جمهوری اسلامی بیانگر این است كه دستگاه قضایی با بهره جستن از شرع مقدس اسلام دستاوردهای شگرفی را در زمینه‌های تدوین لوایح قضایی، كاهش اطاله دادرسی، پیشگیری از وقوع جرم، اصلاح مجرمان، احیای حقوق عامه و گسترش آزادی‌های مشروع برداشته است.

امینی‌زاده گفت: کار و تلاش در دستگاه قضایی علاوه بر رضایت خداوند متعال، عاملی بسیار مهم در ایجاد عدالت و صیانت از حقوق فردی و اجتماعی است که همواره مورد تاکید مقامات عالی نظام بوده و همواره  اساس همه تلاش ها در این دستگاه بزرگ و کارساز باید تاکید بر اجرای قانون و بسط عدالت درهمه ابعاد باشد.

این مقام مسئول تصریح کرد: در نظام جمهوری اسلامی، انتظار عموم مردم از دستگاه قضایی، بسط و گسترش عدل، تامین و گسترش امنیت، رفع موانع تولید و سرمایه‌گذاری، مجاهدت در جهت حفظ بیت‌المال و احقاق حقوق مظلومان، برخورد و مقابله با قانون شكنان و متجاوزین به حقوق و امنیت عمومی جامعه است تا از این طریق بستر برای دستیابی به یك جامعه اسلامی پیشرفته و برخوردار از اخلاق و ارزش‌های دینی و علوی بیش از پیش فراهم شود.

شهردار بندرعباس در انتها نیز گفت: نامگذاری یکم تا هفتم تیر به نام هفته قوه قضائیه، فرصتی مغتنم برای تکریم خادمان و تلاش گران خدوم و متعهد عرصه قضا و عدالت گستری و پاسداشت یاد و خاطره شهیدان والا مقام این عرصه و نیز تبیین اهمیت و جایگاه خطیر دستگاه قضایی در جامعه است.


١٨:٢١ - چهارشنبه ٥ تير ١٣٩٨    /    شماره : ٧٧١٥    /    تعداد نمایش : ١٢٨٧خروج