صفحه اصلی > اطلاعیه ها 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

رمضان,قرآن,نسیم همدلی,4,شهرداری,بندرعباس,فرهنگی,اجتماعی,جهانبخش,محمد مهدی,
مساجد بندرعباس به تلاوت کلام وحی عطرآگین شدند

 رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس از برگزاری کرسی‌های تلاوت قرآن کریم در محلات مختلف بندرعباس در طرح نسیم همدلی چهار خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، محمدمهدی جهانبخش اظهار کرد: ماه مبارک رمضان فرصتی است تا هر انسانی در آن شعله‌های نفس سرکش خود را مهار کرده و در مقابل پروردگارش سر به خاک گذارده تا در راه سعادت و رستگاری گام بردارد.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس افزود: در ماه مبارک رمضان بسته بودن درهای جهنم و حبس شیطان به خاطر دوری از گناه، تهمت، دروغ، غیبت، اذیت کردن و دوری از تمام رذایل اخلاقی فرصتی است تا انسان از آن به‌خوبی استفاده کند.

وی اضافه کرد: این ماه مبارک با برکات و نعمات الهی، ذخایر درون انسان را از خزانه‌ی موهبت و الطاف بیکران الهی غنی می‌سازد و راه ایمان و تقوای الهی را به انسانیت می‌آموزد.

وی ابراز کرد: در ماه بهار قرآن طبیعتاً مساجد شهر بندرعباس می‌توانند بستر مناسبی برای اجرای برنامه‌های قرآنی و جذب جوانان و نوجوانان به مجالس و محافل قرآنی باشند.

جهانبخش خاطرنشان کرد: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس علاوه بر دیگر برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی به‌عنوان مقوله‌های محوری در محلات، اجرای کرسی‌های تلاوت قرآن کریم در مساجد شهر بندرعباس را به شکل متفاوت‌تر از سال‌های قبل در حال برگزاری دارد.

این مقام مسئول عنوان کرد: در این طرح سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس با همکاری و مشارکت مناطق سه‌گانه شهرداری بندرعباس، نواحی ده گانه، شورای اجتماعی محلات و موسسه قرآنی بیت النور هرمزگان کرسی‌های تلاوت قرآن کریم را در محلات مختلف بندرعباس در حال برگزاری دارد.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس، بیان کرد: این کرسی‌های تلاوت قرآن کریم تا نیمه ماه مبارک رمضان در مساجد حضرت ابوالفضل (ع) واقع در تپه دارایی، مسجد حضرت قائم (عج) واقع در کوی خلیج‌فارس، صاحب‌الزمان (عج) واقع در شهرک توحید، جوادالائمه (ع) واقع در محله نظر آباد، مهدی موعود (عج) واقع در محله آزادگان، حضرت قائم (عج) واقع در شهرک اندیشه، گله‌داری واقع در محله اوزی ها، امیر المومنین (ع) واقع در محله ششصد دستگاه، جامع سورو، پیامبر اعظم (ص) واقع در شهرک پیامبر اعظم (ص)، مسجد مولود کعبه واقع در کوی آزادشهر، حضرت ابوالفضل (ع) واقع در گلشهر شمالی، امام حسن عسکری (ع) واقع در نایبند شمالی، امام موسی بن جعفر (ع) واقع در محله شیر دوم و امام حسن مجتبی (ع) واقع در محله سنگ کن شرقی برگزار شده است با حضور مؤمنین روزه‌دار این محلات برگزار شده است.

وی ادامه داد: در این کرسی‌های تلاوت، تقدیر از افراد شاخص آن محلات، اجرای حفظ خوانی قرآن توسط قاریان نوجوان، تفسیر قرآن کریم، اهدای کتاب و دیگر برنامه‌های فرهنگی برگزار می‌شود و پس از اقامه نماز جماعت با برپایی سفره افطاری ساده از روزه‌داران پذیرایی به عمل می‌آید.

جهانبخش گفت: عزم سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس بر ایجاد تحول در محلات کمتر توسعه‌یافته متمرکز بوده و هست و با برگزاری ویژه‌برنامه‌ها در محلات مختلف بندرعباس به دنبال ارتباط مستقیم شهروندان با مسئولین در جهت بررسی مشکلاتشان هستیم.

 


٠٨:٠٩ - پنج شنبه ١٧ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٥٣٣١    /    تعداد نمایش : ٥٨٢خروج