صفحه اصلی > اخبار سیاسی 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

معاون,معماری,شهرسازی,شهرداری,بندرعباس,اصغر حسینی پور,اوزی‌ها,لاری‌ها,بازار,قدیم,
معاون معماری و شهرسازی شهرداری بندرعباس خبر داد:

حل مشکل صدور مجوز تعمیرات و بازسازی در بازار حوزه علمیه، اوزی‌ها و لاری‌ها (بازار قدیم بندرعباس)

معاون معماری و شهرسازی شهرداری بندرعباس از حل مشکل صدور مجوزهای لازم برای انجام تعمیرات و بازسازی بازار حوزه علمیه، اوزی‌ها و لاری‌ها (بازار قدیم بندرعباس) خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، اصغر حسینی پور با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به ضرورت حفظ استحکام در راستای توجه به سیما و منظر شهری و همچنین رعایت اصول ایمنی، صدور مجوز تعمیرات و مقاوم‌سازی بدون افزایش زیر بنا و برابر وضعیت موجود ملک به مغازه‌های واقع در بازار قدیم بندرعباس(معروف به لاری‌ها) و خصوصاً بدنه بلوار طالقانی با رعایت مسائل حقوقی و قانونی، توسط شورای شهر صادر شده است.                                                                                                                      

وی با اشاره به ضرورت نیاز بناهای قدیمی به بازسازی و نوسازی، افزود: این منطقه از شهر با توجه به محدودیت قرار گرفتن در حریم 60 متری و محدودیت ساخت و ساز و بهسازی، نیازمند دستور شورای اسلامی شهر بود که این اقدام اخیراً صورت گرفته است.

حسینی‌پور گفت: بناهای قدیمی نه تنها از حیث زیبا سازی و مرمت یا تعویض و تغییر بخش‌های مختلف بنا نیاز به بازسازی دارند، بلکه از نظر مبحثی مهم‌تر، یعنی ایمن‌سازی و مقاوم کردن بنا باید مورد توجه قرار بگیرد.


١٤:٣٠ - يکشنبه ١٧ دی ١٣٩٦    /    شماره : ٤٨٥٥    /    تعداد نمایش : ٦٣٢خروج