صفحه اصلی > اخبار فرهنگی 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

شهرداری بندرعباس,حمل و نقل عمومی,مهر,اتوبوسرانی,دانش آموز,سرویس مدارس,سعید حسینی پور,مدیریت حمل و نقل بار و مسافر,
حسینی‌پور تصریح کرد:

خانواده‌ها با شرکت های مجاز حمل و نقل دانش آموزی که رانندگان آنها دارای کارت ویژه «راننده سرویس مدارس» هستند اقدام به عقد قرارداد کنند

رئیس سازمان مدیریت حمل ونقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس گفت: روز اول مهر، ناوگان اتوبوسرانی این سازمان به صورت رایگان آماده انجام خدمات حمل و نقل دانش‌آموزان میباشد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، سعید حسینی‌پور در این ارتباط با بیان اینکه تقارن آغاز سال تحصیلی با هفته شکوهمند دفاع مقدس، تقارنی نیکوست، گفت: این تقارن، فضای علم و دانش را با یاد و خاطره شهیدان متبرک ساخته است و فرصت ارزشمندی است تا دانش‌آموزان را، با رشادت‌ها و از خودگذشتگی‌های رزمندگان و جانبازان هشت سال دفاع مقدس که دانش آموختگان مکتب آزادی و آزادگی بودند، آشنا کند.

رئیس سازمان مدیریت حمل ونقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس یکی از وظایف شهرداری‌ها را ایجاد شرایط ایمن و تسهیل عبور و مرور شهروندان دانست و افزود: با آموزش صحیح و فرهنگ‌سازی مسائل ترافیکی در بین شهروندان می‌توانیم، شاهد کاهش تصادفات و حوادث ناگوار برای عزیزانمان باشیم.

وی با اشاره به اینکه آموزش ترافیک به صورت بنیادی و فرهنگی بهتر است از گروه‌های سنی پایین و از سطح مهدکودک، دبستان و سپس مدارس راهنمائی و دبیرستان آغاز شود، افزود: آموزش و فرهنگ‌سازی مداوم، هدفمند و مستمر موجب آن خواهند شد که اصول وفرهنگ ترافیک با رعایت قوانین، به صورت روان در اذهان و کردار شهروندان نهادینه شده و این معضل مدیریت شهری به سمت کاهش پیامدهای آن سوق یابد.

حسینی‌پور یکی از دغدغه های والدین را سرویس ایمن مدارس دانست و تاکید کرد: والدین گرامی برای رفت و آمد فرزندانشان به مدرسه، با شرکت‌های مجاز حمل و نقل دانش‌آموزی که رانندگان آنها دارای کارت ویژه «راننده سرویس مدارس» هستند اقدام به عقد قرارداد نمایند.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به اینکه خودروهایی که سرویس مدارس را انجام می‌دهند آرم و علائم سرویس مدرسه در پشت شیشه خودرو آنها باید نصب شده باشد، خاطر نشان کرد: اعطای مجوز به رانندگان سرویس مدارس صرفاً پس از کنترل گواهینامه، سوء پیشینه و معاینه دقیق و فنی خودروها صادر می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت حمل ونقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس افزود: در راستای استقبال از مهر و آغاز سال تحصیلی جدید، روز اول مهر، ناوگان اتوبوسرانی این سازمان به صورت رایگان آماده انجام خدمات حمل و نقل دانش‌آموزان میباشد.


٠٩:٤٣ - شنبه ٣١ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ٥٦١٩    /    تعداد نمایش : ٣٤٦خروج