چاپ        ارسال به دوست

شهرداری بندرعباس,عباس امینی زاده,7 مهر,روز آتش نشانی,ایمنی,آتش,
برگزاری آیین روز آتش‌نشانی و خدمات ایمنی در شهرداری بندرعباس

آیین بزرگداشت روز آتش نشانی و خدمات ایمنی در سالن فردوسی شهرداری بندرعباس با حضور آتشنشانان و مدیران استانی و شهری برگزار شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده، شهردار بندرعباس در آیین بزرگداشت روز آتش‌نشانی و خدمات ایمنی، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و همه کسانی که در راه خدمت به جامعه اسلامی جان خود را فدا کرده‌اند، به خصوص آتش‌نشانان که در راه نجات جان و مال هموطنان، تا پای جان خود پیش می‌روند، گفت: از حیث خطر آفرینی در دنیا، آتش‌نشانی در رتبه سوم قرار گرفته است که این موضوع، نشان دهنده کار بزرگ این عزیزان است.

شهردار بندرعباس با اشاره به اینکه به واسطه شغل پدرم از کودکی شاهد تلاش آتش‌نشانان و حساسیت کار آنها بوده‌ام، افزود: همه ما باید با توان هر چه بیشتر نسبت به ارائه بهتر خدمات ایمنی به شهروندان تلاش کنیم.

وی تاکیدکرد: قهرمانی آتش‌نشانان، به خدمت بزرگی است که انجام می‌دهند، و آن هم نجات جان و مال انسان‌ها است که این بسیار ارزشمند است.

این مقام مسئول با بیان اینکه  آتش‌نشان بندرعباس در مسابقات جهانی نشان دادند که هم در عرصه خدمت تخصصی و هم در عرصه رشته‌های ورزشی وابسته به شغلشان می‌توانند حضور موفق داشته باشند، ادامه داد: پرورش نیروهای کارآمد، جوان و آموزش دیده، باید در برنامه‌های سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس تقویت و نهادینه شود.

در ادامه این آیین، فیصل دانش، رییس شورای اسلامی شهر بندرعباس با تبریک این روز به آتش‌نشانان، و تمامی افرادی که در عرصه ایمنی تلاش می‌کنند تا جان انسان ها را نجات دهند و در جهت کاهش آسیب‌های جانی و مالی انسان‌ها می‌کوشند، گفت: ارائه گزارش‌های ماهانه و فصلی توسط سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی به شورای اسلامی شهر یک گام خوب و شایسته تقدیر است.

وی با بیان اینکه «امروز آتش‌نشانی بندرعباس یک ارتش است»، تصریح کرد: این ارتش قوی، امروز سلاح مردانگی، رشادت، ایمان، آموزش و آگاهی را در دست دارد.

رییس شورای اسلامی شهر بندرعباس با تاکید بر اینکه خود را یک آتش‌نشان می‌بینم، ادامه داد: امروزه در قسمت‌های مختلف، آتش‌نشانی قوی‌تر از گذشته است؛ که امیدوارم با آگاهی بخشی مطلوب به شهروندان، شاهد کاهش آمارهای حوادث در شهر بندرعباس باشیم.

بهروز اکرمی، معاون سیاسی و امنیتی استانداری هرمزگان در این آیین، بیان کرد: حضور تخصصی آتش‌نشانان بندرعباس در عرصه ایمنی، آسایش خاطر شهروندان بندرعباس را به ارمغان آورده است.

وی با اشاره به مدال‌های کسب شده توسط آتش‌نشانان بندرعباس در سیزدهمین دوره مسابقات آتش‌نشانان جهان، تاکید کرد: کسب این موفقیت، نشان از شایستگی، قدرت و توان جسمی مناسب آتش‌نشانان است که جز شاخصه‌های آتش‌نشانان می‌باشد.

اضافه می شود در ادامه این آیین از سر آتش یار دوم  عطا الله عباس پور به عنوان آتش نشان برتر و مدال‌آوران  سیزدهمین دوره مسابقات جهانی آتش‌نشانان، با اهدا لوح سپاس تقدیر به عمل آمد.


١٦:٢٥ - شنبه ٧ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٥٦٥٦    /    تعداد نمایش : ٧١٢خروج