چاپ        ارسال به دوست

بابک هاشمی,شهرداری بندرعباس,خمل و نقل و ترافیک,بندرعباس,هسته مرکزی,شهر,
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس خبر داد:

نصب 7 چراغ راهنمای جدید در بافت مرکزی شهر/ اجرای پروژه‌های حمل و نقلی بر اساس طرح جامع ترافیک

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس از نصب هفت چراغ راهنمایی جدید در بافت مرکزی شهر، به دنبال اجرای طرح اتوبوس پرسرعت شهری خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، بابک هاشمی در نشست رییس پلیس راور استان با شهردار بندرعباس که با حضور جمعی از مدیران شهرداری و مسئولان این پلیس در محل سالن جلسات شهرداری بندرعباس برگزار شد، اظهار کرد: اتوبوس تندرو شهری یکی از پروژه‌های حائز اهمیت شهرداری بندرعباس است.

وی با اشاره به اینکه بخش‌های مختلف شهرداری بندرعباس با این پروژه درگیر است، افزود: بافت مرکزی شهر بندرعباس بیشتری تاثیر و تغییر را از اجرای این پروژه به خود می‌بیند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس از نصب هفت دستگاه چراغ راهنمایی و رانندگی جدید در تقاطع‌های بافت مرکزی به دنبال اجرای این پروژه خبر داد و خاطرنشان کرد: شهرداری بندرعباس همواره سعی کرده به منظور اجرای پروژه‌ها نظر مجموعه پلیس و خصوصاً پلیس راهور را جلب کند.

هاشمی با بیان اینکه هرگونه تغییر ترافیکی در معابر و تقاطع‌های سطح شهر نیازمند تصمیم مجموعه شهرداری، پلیس راهور و شورای ترافیک است، بیان کرد: کلیه اقدامات ترافیکی و اجرای پروژه‌های مرتبط با این بخش مانند احداث تقاطع‌های غیرهم‌سطح، بازگشایی معابر جدید، اصلاح‌های هندسی و غیره، بر اساس طرح جامع ترافیکی شهر اجرا می‌شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: طی پنج سال گذشته، بیشترین اقدامات ترافیکی شهر بندرعباس به نسبت سایر دوره‌های مدیریتی صورت پذیرفته که این عملکرد با نگاه خدمت بیشتر به شهروندان انجام شده است.

وی گفت: خط کشی معابر اصلی شهر بندرعباس با اعتبار 30 میلیارد ريال از نیمه مهرماه جاری آغاز می‌شود که در قرارداد جدید، خطوط اضافه امحاء می‌شوند و فقط خطوط جدید باقی می‌ماند.

سعید حسینی، رییس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس نیز در ادامه این نشست اظهار کرد: استقرار خودروهای مسافربر شخصی میناب و رودان باعث نارضایتی شهروندان و خصوصا مجتمع‌های تجاری مجاور محل استقرار این خودروها است.

وی با اشاره به اینکه این مجتمع‌ها و کسبه خواستار ساماندهی هرچه زودتر این خودروها هستند، افزود: شهرداری بندرعباس با اعتبار قابل توجهی پایانه مسافربری خودروهای سواری را در مجاورت پارکینگ صدف ایجاد کرده که تاکسی‌های رسمی از این محل اقدام به جابجایی مسافران می‌کنند.

 


١٦:٤٤ - شنبه ٧ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٥٦٥٧    /    تعداد نمایش : ٦٩٩خروج