چاپ        ارسال به دوست

شهردار بندرعباس,عباس امینی زاده,ترافیک,حمل و نقل عمومی,پلیس راهور,اتوبوس,تاکسی,
شهردار بندرعباس مطرح کرد:

افزایش تعاملات شهرداری و پلیس راهور به نفع شهروندان است/ افزایش جمعیت 90 هزار نفری بندرعباس

شهردار بندرعباس گفت: شهروندان شهرهایی که چارچوب مناسبی برای این مهم تعریف کرده باشند، رضایت بیشتری نسبت به محل زندگی دارند.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده در جلسه مشترک با رییس پلیس راهور اظهار کرد: میان راهور و شهرداری بندرعباس یک نگاه مشترک نسبت به مسائل حوزه حمل و نقلی و ترافیکی وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه حمل و نقل و عبور و مرور در مدیریت شهری یک مسئله اساسی و مهم است، افزود: شهروندان شهرهایی که چارچوب مناسبی برای این مهم تعریف کرده باشند، رضایت بیشتری نسبت به محل زندگی دارند.

شهردار بندرعباس با بیان اینکه متاسفانه در اصول شهرسازی بندرعباس با وجود اینکه شهر بزرگ و مهم تجاری بوده، برخی از اصول شهرسازی رعایت نشده است، خاطرنشان کرد: از سوی دیگر، بندرعباس همواره شاهد افزایش جمعیت بوده و تنها در پنج سال گذشته، حدود 90 هزار نفر به شهروندان ما اضافه شده است.

امینی‌زاده با بیان اینکه به تبع افزایش جمعیت، ترددها نیز افزایش می‌یابد، بیان کرد: خوشبختانه ارتباط خوبی میان شهرداری و مجموعه پلیس راهور برقرار بوده که البته برای رفع برخی دیگر از مسائل شهری، نیازمند تعامل بیشتر هستیم.

وی با تاکید بر استفاده از تکنولوژی روز دنیا در مدیریت حمل و نقل شهری، تصریح کرد: مسئله آموزش‌های شهروندی در رعایت قوانین عبور و مرور و نظم‌بخشی به این حوزه نقش بسزایی دارد که در این زمینه نیز شهرداری آماده تعامل با پلیس راهور است.

شهردار بندرعباس خاطرنشان کرد: شهرداری بندرعباس طی پنج سال اخیر توجه ویژه‌ای به حوزه حمل و نقل و ترافیک داشته و بخش قابل توجهی از بودجه مصوب سالیانه را به این مهم اختصاص داده که در همین زمینه، بزودی عملیات خط کشی معابر اصلی شهر با اعتبار 30 میلیارد ريال آغاز می‌شود.

اضافه می‌شود، صالح‌پور رییس پلیس راهور استان هرمزگان نیز در ادامه این جلسه ضمن تاکید بر هماهنگی بیشتر میان شهرداری و این مجموعه، گفت: اقدامات صورت گرفته توسط شهرداری بندرعباس در اجرای پروژه‌های اثربخش حمل و نقلی نشان دهنده دیدگاه تخصصی و دقیق این مجموعه است.

وی افزود: پلیس راهور در زمینه تغییراتی که بزودی قرار است در بافت مرکزی شهر اعمال شود، آماده همکاری است.

 


١٦:٤٩ - شنبه ٧ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٥٦٥٨    /    تعداد نمایش : ٧٤٧خروج